Co to jest Bitcoin?

bitcoinBitcoin to pierwsza zdecentralizowana waluta cyfrowa, którą można przesyłać od jednej osoby do drugiej bez banku centralnego. Został wynaleziony w 2009 roku przez osobę lub grupę ludzi pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin to system peer-to-peer, co oznacza, że transakcje odbywają się między użytkownikami bezpośrednio, bez pośrednika. Transakcje te są weryfikowane przez węzły sieciowe i rejestrowane w publicznej rozproszonej księdze zwanej łańcuchem bloków.

Wzrost sławy Bitcoina

Bitcoin to kryptowaluta używana jako rodzaj waluty internetowej. Wartość bitcoina wahała się w przeszłości, ale ostatnio ma tendencję wzrostową, przekraczając 7000 USD w listopadzie 2017 r. . W styczniu 2018 roku jeden bitcoin był wart około 15 000 dolarów. Jednak ze względu na zwiększone zainteresowanie walutą i późniejszy wzrost liczby transakcji dokonywanych przy użyciu Bitcoina, stało się to trudniejsze do zdobycia i wiele osób szuka sposobów na zainwestowanie pieniędzy w Bitcoin. Zarabianie pieniędzy na Bitcoin: czy to możliwe? Jak mogę kupić Bitcoina? Najłatwiejszym sposobem na zakup Bitcoina jest karta kredytowa. PayPal i Western Union to również opcje zakupu kryptowaluty. Istnieje również wiele giełd, z których możesz wymienić swoje pieniądze na Bitcoin, ale proces będzie dłuższy i bardziej skomplikowany niż kupowanie go za pomocą karty kredytowej lub PayPal.

Wzrost wydobycia bitcoinów

Wydobywanie bitcoinów to proces dodawania rekordów transakcji do publicznej księgi bitcoin z przeszłymi transakcjami. Ta księga przeszłych transakcji nazywa się łańcuchem bloków. Blockchain służy do potwierdzania transakcji z pozostałą częścią sieci, które miały miejsce. Węzły Bitcoin wykorzystują łańcuch bloków do odróżnienia legalnych transakcji Bitcoin od prób ponownego wydania monet, które zostały już wydane gdzie indziej.

Wydobywanie bitcoinów to zdecentralizowany proces obliczeniowy, który odbywa się w środowisku, w którym uczestnicy wnoszą swoją moc obliczeniową, a także rywalizują o nagrody w celu walidacji bloków i tworzenia nowych bitcoinów.

Górnicy bitcoinów są nagradzani stałą liczbą bitcoinów za każdy rozwiązany blok, plus wszelkie opłaty transakcyjne uiszczane przez użytkowników wysyłających te konkretne płatności przez sieć; umożliwia to górnikom bitcoin (i innym uczestnikom) zarabianie nowych bitcoinów bez konieczności inwestowania

Upadek Bitcoina od Grace

Bitcoin to kryptowaluta, która istnieje od 2009 roku. Była to pierwsza zdecentralizowana waluta cyfrowa, co oznacza, że nie była kontrolowana przez żaden bank ani rząd. Bitcoin od kilku lat stale zyskuje na wartości, ale ostatnio uległ awarii i stracił 50% swojej wartości w ciągu jednego dnia.

Awaria została spowodowana przez niektórych inwestorów, którzy zaczęli sprzedawać swoje bitcoiny, aby kupić inne kryptowaluty, których wartość rosła. Wywołało to efekt domina i doprowadziło do tego, że więcej osób sprzedało swoje bitcoiny, co spowodowało, że cena spadła jeszcze bardziej.

Katastrofa nie jest jednak tak zła, jak niektórzy przewidywali. Wygląda na to, że bitcoin wyzdrowieje po tej awarii i będzie dalej rósł.