Negocjacje biznesoweNegocjacje biznesowe nigdy nie należą do najprostszych zadań, jakich musi podejmować się przedsiębiorca. Nawet, jeśli znajduje się on w stosunkowo dobrej sytuacji względem swojego partnera biznesowego, zawsze musi zachować trzeźwy umysł i myśleć logicznie. Jak się okazuje, niemałe znaczenie ma wybór miejsca, w którym będą odbywały się rozmowy. Nie musi być to kawiarnia czy sala konferencyjna - równie dobrze można postawić na hotel ze SPA.

 

Hotel zamiast restauracji

Świat biznesu przechodzi nieustanne zmiany - to, co było w dobrym guście jeszcze kilka lat temu, dziś zaczyna powoli odchodzić w niepamięć. Doskonale widać to chociażby po miejscach, w których obecnie odbywają się spotkania służbowe. Jeszcze kilkanaście lat temu były to siedziby firm, jednak szybko stwierdzono, że lepiej rozmawiać na neutralnym gruncie. Przebywanie w siedzibie firmie zawsze daje pewną przewagę jednej ze stron, chociażby psychologiczną. Dlatego też zaczęto spotykać się w celach biznesowych w restauracjach i kawiarniach. Niektóre z nich były naprawdę dobrze przygotowane do tego, aby przyjąć oficjalnych gości, choć oczywiście nie dysponowały tak dobrym zapleczem, jak na przykład sale konferencyjne. Dziś podejście do spotkań biznesowych ponownie się zmieniło. Restauracja, sala konferencyjna czy siedziba firmy to miejsca, w których negocjacje zwykle się nie odbywają. Przedsiębiorcy dbają, aby rozmowom towarzyszyła przede wszystkim miła atmosfera, dlatego coraz chętnie wybierają hotele, które z jednej strony przygotowane są na przyjęcie gości biznesowych, z drugiej strony dysponują dodatkowym zapleczem, takim jak na przykład dostęp do SPA.

Dlaczego SPA i biznes to dobre połączenie?

Warto mieć na uwadze, że rozmowy biznesowe wciąż odbywają się za zamkniętymi drzwiami, w określonym czasie, z dostępem do nowoczesnym technologii. Spotkania negocjacyjne wymagają profesjonalnego podejścia - to nie zmieniło się pomimo upływu lat. Niemniej jednak przedsiębiorcy, po zakończeniu negocjacji, mogą odpocząć i zrelaksować się w SPA, a także zjeść smaczny posiłek w hotelowej restauracji. Dzięki temu mają możliwość zregenerować swoje ciało, a także umysł. Co istotne, w ostatnim czasie wiele mówi się o potrzebie budowania przyjacielskich relacji z kontrahentami. Chodzi o to, aby rozmowa nie kończyła się wyłącznie na kwestiach biznesowych, a dotyczyła również - w pewnym zakresie - życia prywatnego. Budujemy przez to pozytywną relację, dotyczącą nie tylko prowadzonego biznesu. 

Udane negocjacje? Tylko w dobrym miejscu!

Każdy przedsiębiorca skupia się przede wszystkim na tym, aby jego rozmowy biznesowe przebiegały pomyślnie. Warto mieć na uwadze, że na ich powodzenie ma wpływ nie tylko odpowiednie przygotowanie, lecz również miejsce, w którym odbywa się spotkanie. Zamiast umawiać się w tradycyjnych restauracjach czy kawiarniach, dobrze jest postawić na coś zupełnie nowego, a tym samym także zaskoczyć naszego partnera biznesowego. Odbywanie negocjacji w hotelu ze SPA staje się w Polsce coraz popularniejsze, choć nie ulega wątpliwości, że wciąż jeszcze nie wszyscy mieli okazję spróbować czegoś takiego. Dlatego też dobrze być innowacyjnym przedsiębiorcom, który podąża za obowiązującymi trendami. Pamiętajmy, że hotel ze SPA to nie tylko miejsce do negocjacji, ale również do odpoczynku, który jest niezwykle istotny po trudnych rozmowach czy wielogodzinnych, wcześniejszych przygotowaniach. Chcąc odbyć rozmowę biznesową w ciekawym, nietuzinkowym miejscu, dobrze jest wybrać hotel z dostępem do SPA. 

  Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.