news

paliwo benzyna30 groszy taniej na Orlenie? Tak, Polski Koncern Naftowy przygotował wakacyjną niespodziankę dla kierowców. Warunki skorzystania z niej są trzy.

Promocja polega na tym, ze tankując na Orlenie właściciel auta zapłaci 30 groszy taniej za litr paliwa. Tyle że aby móc skorzystać z oferty, musi pamiętać o trzech warunkach dodatkowych. Po pierwsze konieczne jest posiadanie konta w programie Orlen Vitay. Po drugie rabat przysługuje na jednorazowe tankowanie wynoszące do 50 litrów. Powyżej tej ilości kierujący zapłaci normalną stawkę za paliwo.

Ubezpieczenie OCOC za punkty? 17 czerwca 2022 roku ubezpieczyciele dostaną dostęp do informacji o karach kierowców. A przełoży się na wysokość składki.

Ubezpieczyciel poda PESEL i sprawdzi listę wykroczeń

17 czerwca 2022 roku wejdzie w życie kolejny element nowelizacji przepisów związanych z kierowcami. Na jego mocy ubezpieczyciele dostaną dostęp do informacji mówiących o karach nakładanych na kierowców. Podając PESEL konkretnej osoby będą mogli sprawdzić jej 2-letnią historię drogową. Podejrzą popełnione wykroczenia, wysokość mandatów, ilość punktów karnych, a nawet fakt czy kara została opłacona.

OC za punkty, czyli zmuszanie kierowców do przepisowej jazdy

Skąd pomysł, aby ubezpieczyciele mieli dostęp do informacji o punktach karnych? To tak naprawdę działanie dwutorowe. Po pierwsze chodzi o to, aby firmom ubezpieczeniowym dać nowe narzędzie służące do wyliczania składek OC. Liczyć się będzie nie tylko bezszkodowość czy informacje o pojeździe, ale również styl jazdy i częstotliwość otrzymywania drogowych kar.

 

GreenStretch®Grupa Ergis, środkowoeuropejski lider w produkcji opakowań przemysłowych, wprowadza na rynek folię Green Stretch®. Folie GreenStretch® powstają zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) i z myślą o obniżeniu śladu węglowego. Tym samym producent odpowiada na potrzeby klientów, dla których aspekty ekologiczne zyskują na znaczeniu. Folie GreenStretch® zawierają min. 30% recyklatu oraz są w 100 procentach recyklingowalne.

Podstawowym produktem ERGIS jest  od lat  folia  stretch, której funkcją jest stabilizacja i ochrona ładunku na paletach w trakcie transportu
i magazynowania. Dzięki produktom GreenStretch® klienci mogą ograniczyć koszt pakowania wyrobów oraz ślad węglowy opakowania.

Koniec samochodów spalinowych w UE w roku 2035?Koniec samochodów spalinowych w UE? W roku 2035 wspólnota chce zakazać ich sprzedaży. Czy to już pewne?

W roku 2035 w UE nowego kupi się tylko elektryka

Parlament Europejski przegłosował zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w roku 2035. A tak właściwie to zapis mówi nie tyle o zakazie sprzedaży, co 100-procentowym wyeliminowaniu emisji gazów wydechowych przez fabrycznie nowe pojazdy. I choć głosowanie PE może się wydawać faktem dość wiążącym, w tej zmianie niczego pewnego jeszcze nie ma.

Plan ograniczania emisji CO2 w UE na lata 2025 - 2035

Może jednak od początku. Jak zdaniem Parlamentu Europejskiego ma wyglądać europejska elektromobilność? Już w roku 2025 producenci samochodów zostaną zobligowani do obcięcia emisji nowych pojazdów o 15 proc. W roku 2030 wskaźnik ma sięgnąć 55 proc., a 2035 100 proc. Co więcej, od tego punktu kraje UE będą dążyć do roku 2050, czyli uzyskania neutralności emisyjnej kontynentu.

Droga ekspresowaDrogi ekspresowe w Polsce płatne? To pytanie, które elektryzuje kierowców. A wszystko za sprawą Krajowego Planu Odbudowy.

Krajowy Plan Odbudowy i płatne drogi w Polsce

Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy. To może otworzyć nam drogę do strumienia miliardów euro, które mają pomóc wrócić gospodarce do stanu normalności, po okresie pandemicznych zawirowań. Niestety w kwestii KPO pojawiają się pewne wątpliwości. Bo pojawia się w nim zapis mówiący o płatnych drogach szybkiego ruchu. Wszystkich drogach szybkiego ruchu, a więc autostradach i drogach ekspresowych. To wzburzyło kierowców. Kierowców, którzy od pewnego czasu również mierzą się chociażby z drożyzną na stacjach paliw.

Szczególnie bulwersujący jest fakt, że KPO mówi nie tylko o tym, że autostrady i drogi ekspresowe w Polsce będą płatne. Podaje również termin. Opłaty miałyby zostać wprowadzone już w roku 2023! Zostało zatem tylko kilka miesięcy...