news

WZROST ŚWIADOMOŚCI ASPEKTÓW ESG

Warszawa, 11 października 2023 roku

 

Wysoki wzrost świadomości aspektów ESG wśród Polaków, ale nadal daleko do czołówki światowej

Polska odnotowała znaczący wzrost świadomości społecznej odnośnie wartości zrównoważonego rozwoju (ESG). 36% Polaków przyznaje, że co najmniej słyszało
o aspektach związanych z obszarem ESG, co stanowi aż siedmioprocentowy skok w stosunku do badania z poprzedniego roku. Niemniej nadal znajdujemy się znacznie poniżej średniej globalnej, która w badaniu ESG Monitor 2023 wyniosła 53%. W Hongkongu, który znajduje się na czele zestawienia, społeczna świadomość dotycząca aspektów ESG wynosi aż 85%.

Ukraina zrywa z dziedzictwem ZSRRUkraina zrywa z dziedzictwem ZSRR. Trójząb wykonany ze stali Metinvest zastąpi sowieckie godło na pomniku Matki Ojczyzny w Kijowie.

 

Trójząb, zgodnie z wolą Ukraińców, zostanie zainstalowany na tarczy pomnika Matki Ojczyzny
w Kijowie w miejsce godła ZSRR. Należąca do Rinata Achmetowa Grupa Metinvest wyprodukuje stal oraz wesprze finansowo rekonstrukcję monumentu.
Instalacja kompozycji rozpocznie się w lipcu
i potrwa do 24 sierpnia. Projekt rekonstrukcji jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy w ramach trwającego procesu dekomunizacji i derusyfikacji na terenie kraju.

Do stworzenia trójzębu, który zastąpi sowieckie godło na pomniku Matki Ojczyzny w Kijowie firma Metinvest zaangażowała specjalistów z kilku swoich ukraińskich przedsiębiorstw. Stal walcowana dla nowego symbolu została wyprodukowana przez pracowników spółki joint venture Grupy, która odtworzyła gatunek stali,
z jakiej pierwotnie wykonano pomnik. Warto jednocześnie podkreślić, że oryginalnie materiał pochodził
z trzech przedsiębiorstw należących do Grupy Metinvest (Zaporoże, Azowstal, Kombinat Metalurgiczny im. Ilicza).

start-upDla co piątego start-upu brak wiedzy i doświadczenia jest barierą w rozwoju. 90 mln zł trafi do podmiotów, które będą wspierać młode spółki mentorsko i finansowo

 

Jak wskazuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w Polsce wiele dobrych pomysłów nie zostaje wdrożonych, bo ich twórcom brakuje znajomości środowiska biznesowego i środków na ich realizację. Aby takich sytuacji było jak najmniej, ważne jest wsparcie programów akceleracyjnych. Dlatego w uruchomionym właśnie konkursie, prowadzonym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, PARP szuka instytucji, które będą potrafiły skutecznie przekazywać biznesową wiedzę, doświadczenie i wspierać mentorsko start-upy w początkowej fazie ich rozwoju. Na ten cel przeznaczy ponad 90 mln zł. Część z tych pieniędzy trafi też do młodych, innowacyjnych biznesów w formie grantów.

Domki nad jezioremMazury Resort - Domki nad jeziorem to magiczne miejsce, które zachwyca swoją piękną lokalizacją i doskonałą ofertą wypoczynkową. Położone na malowniczych Mazurach, wśród rozległych lasów i krystalicznie czystych jezior, stanowi idealne miejsce dla osób pragnących uciec od codziennego zgiełku i zrelaksować się w harmonii z naturą.

Ten urokliwy ośrodek oferuje swoim gościom komfortowe domki nad jeziorem, które zapewniają wygodę i intymność. Domki letniskowe są doskonale wyposażone i urządzone w przyjemnym, rustykalnym stylu, tworząc atmosferę przytulności i ciepła. Każdy z nich posiada prywatny taras, z którego można podziwiać piękno otaczającego krajobrazu i delektować się świeżym powietrzem. Wnętrza domków są przestronne i funkcjonalne, zapewniając wygodę i swobodę podczas pobytu.

Największym atutem Mazury Resort jest bezpośredni dostęp do jeziora. Goście mogą cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie, uprawiać sporty wodne, takie jak kajakarstwo czy żeglarstwo, lub po prostu delektować się leniwym opalaniem na plaży. Przy brzegu jeziora znajdują się również prywatne pomosty, które umożliwiają łatwe cumowanie jachtów i innych jednostek pływających.

agencja 360 stopniCzym zajmuje się agencja 360 stopni?

Agencja 360 stopni jest dynamicznym przedsiębiorstwem specjalizującym się w kompleksowym zarządzaniu marketingiem i komunikacją dla swoich klientów.

Jej głównym celem jest dostarczanie zintegrowanych rozwiązań marketingowych, które obejmują szeroki zakres usług, takich jak strategie marketingowe, kampanie reklamowe, public relations, branding, projektowanie graficzne, produkcja multimedialna, obsługa mediów społecznościowych, analiza danych, a także digital marketing.

Czym jest agencja 360?

Agencja 360 to wszechstronne przedsiębiorstwo, które oferuje kompleksowe usługi marketingowe i reklamowe, obejmujące szeroki zakres działań w celu promocji i wzmacniania marki.

Pojęcie "360" odnosi się do pełnego spektrum usług, które agencja zapewnia swoim klientom, obejmujące zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe kanały komunikacji.