Spotkanie biznesowe w nietypowym miejscu i z ciekawymi atrakcjami? Dlaczego nie!Spotkanie biznesowe, choć ma formalny charakter, wcale nie musi odbywać się w restauracji czy w kawiarni. Wręcz przeciwnie, bowiem dziś odchodzi się od powszechnie akceptowanych miejsc na rzecz nieco bardziej nowoczesnych. Spotkanie biznesowe powinno opierać się nie tylko na negocjacjach czy ustalaniu warunków współpracy, ale również na zacieśnianiu więzi. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie go w nietypowym miejscu, najlepiej z ciekawymi atrakcjami.

Tradycyjne, a nowoczesne spotkanie biznesowe

W tradycyjnym ujęciu, spotkanie biznesowe opiera się w głównej mierze na rozmowie, negocjacjach czy wymianie poglądów na temat tego, jak na wyglądać współpraca. Jeszcze do niedawna spotkania odbywały się głównie w restauracjach, ewentualnie w dedykowanych salach konferencyjnych, w ośrodkach biznesowych. Chodziło o to, aby z jednej strony wyjść na neutralny grunt, z drugiej zaś strony aby całość wyglądała bardzo profesjonalnie. Dziś jednak zwraca się uwagę na to, że spotkanie biznesowe to także doskonała okazja do zacieśnienia więzi. Z osobą, którą znamy, o wiele łatwiej się współpracuje. Oczywiście, całość wciąż musi wyglądać profesjonalnie, dlatego zadbajmy, aby atrakcje były na wysokim poziomie, a samo miejsce spotkania prestiżowe.

Jakie atrakcje warto zapewnić na spotkaniu biznesowym?

Dobór atrakcji na spotkanie biznesowe nie może być przypadkowy. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim upodobania rozmówcy oraz jego zainteresowania. Doskonałym rozwiązaniem będzie zorganizowanie spotkania w hotelu, który oferuje cały szereg różnorodnych atrakcji. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na różnego typu udogodnienia sportowe - siłownia, basen czy kort tenisowy to idealnie miejsca, w których można zrelaksować się po długiej rozmowie biznesowej. Ciekawym rozwiązaniem będzie także SPA, do którego coraz chętniej wybierają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. W SPA możemy zadbać o urodę, a także o własne samopoczucie. Ośrodek, w którym organizujemy spotkanie, powinien znajdować się w cichej, spokojnej okolicy. Dzięki temu po rozmowach można wybrać się na spacer bądź na przejażdżkę rowerową, co jest szczególnie polecane w porze letniej. Hotel powinien oferować smaczne i zdrowe posiłki, dzięki którym będziemy mogli zregenerować siły. Wbrew pozorom możliwości na zorganizowanie ciekawego, niebanalnego spotkania o charakterze biznesowym, jest naprawdę wiele. Ważne, aby wcześniej poinformować rozmówcę o ewentualnych atrakcjach, tak aby mógł on zabrać ze sobą odpowiednią odzież czy akcesoria. 

Co dają spotkania biznesowe w ciekawych miejscach?

Przeprowadzenie spotkania biznesowego w ciekawym miejscu, które daje dostęp do licznych atrakcji, pozwala przede wszystkim rozluźnić napiętą atmosferę. Ta bowiem bardzo często towarzyszy formalnym spotkaniom. Ponadto, wspólnie spędzanie czasu umożliwia zacieśnienie więzi i lepsze poznanie się. Powszechnie wiadomo, że o wiele lepiej współpracuje się z osobami, które w jakiś sposób znamy. Oczywiście, relacje zwykle pozostają w sferze formalnej, jednak zostają one nieco ocieplone przez wspólny relaks czy aktywność fizyczną. Warto pamiętać, że propozycja spotkania biznesowego w nietypowym miejscu może w znacznym stopniu wpłynąć na postrzeganie naszej firmy. Z jednej strony będziemy postrzegani jako przedsiębiorcy, którzy dbają o tak zwany work-life balance, z drugiej zaś jako firma, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań i nie działa według utartych, dobrze znanych wszystkim przedsiębiorcom schematów. 

  Autor artykułu
Współautorem publikacji jest Hotel Grand Chotowa - luksusowy Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu i wesel.