biznes

impreza integracyjnaFirmowe imprezy integracyjne

Firmowe imprezy integracyjne to świetna okazja do tego, aby spędzić czas w gronie swoich współpracowników. Podczas tego typu wydarzeń wielu pracodawców pyta o szyte na miarę scenariusze, które sprawią, iż wyjazd nabierze wyjątkowego charakteru. Firmy organizujące eventy prześcigają się w pomysłach. Warto sprawdzić, jakie scenariusze są na topie i wdrażać je w życie.

Prowadzenie firmy opiera się nie tylko na generowaniu zysków i sprawdzaniu tabel. Przedsiębiorstwo tworzą ludzie. Coraz więcej organizacji pragnie, aby ich pracownicy czuli się dobrze w swojej służbowej roli, a pracę uznawali za misję – nie konieczność. W tym celu organizowane są imprezy integracyjne w górach ze specjalnie przygotowanymi scenariuszami.

Firmowa impreza integracyjna, Może survival?

Dużą popularnością cieszą się warsztaty survivalu. Dzięki nim uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do przetrwania w tak ekstremalnej sytuacji, jak noc w górach. Całe przedsięwzięcie odbywa się pod opieką uznanych specjalistów, np. byłych członków elitarnych jednostek wojskowych.

Imprezy integracyjne w górach mogą się także odbywać w duchu slow life. Życie w XXI wieku jest niezwykle wymagające. Zabieganie, presja, stres i różne niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać w tych niezwykłych czasach wymagają od nas bardzo dużej elastyczności i ostrożności. A może choć trochę przystopować? Z pewnością medytacja w naszym pięknym ogrodzie pod kierunkiem instruktora jogi nauczy wyciszać organizm, doceniać piękno świata i pomoże w odstresowaniu. Zachęcamy również do odbycia kursu samoobrony. Zdobyte doświadczenie nie tylko może pomóc w sytuacji kryzysowej, ale także dodaje pewności siebie w codziennych sytuacjach i dodatkowo świetnie scala grupę.

Firmowa impreza integracyjna. Jaki scenariusz wybrać?

Scenariusz imprezy powinien być dostosowany do:

  • celu integracji. Jeśli chcemy zmotywować zespół do działania i pobudzić do zdrowej rywalizacji świetnie sprawdzą się zawody sportowe.
  • wieku pracowników. Atrakcje powinny być dobrane do wieku pracowników, a także poziomu ich aktywności fizycznej. Nie każdemu sprawi przyjemność wielokilometrowy bieg po lasach.

Nie masz pomysłu na scenariusz? Dwór Korona Karkonoszy to miejsce, w którym zajmujemy się organizacją eventów dla firm kompleksowo. Przygotujemy imprezę szytą na miarę potrzeb.

nowe technologiePrzemysł 4.0 - automatyzacja procesów

Przemysł 4.0 zmienia oblicza kolejnych firm. Krajowa branża wytwórcza i budowlana w tym także przemysł komponentowy, wyróżnia się istotnie na tle Europy. Niestety, swą pozycję zawdzięcza – jak dotąd – głównie niskim kosztom wytwarzania i usług. Pozytywnym aspektem polskiego rynku jest dostępność kadr o wysokim stopniu kultury technicznej oraz kwalifikacji, co stanowi i stanowić będzie o rozwoju obu branż. Zarówno w przemyśle wytwórczym jak i organizacjach budowlanych rośnie zapotrzebowanie na automatyzację procesów, co wynika bezpośrednio z pogłębiającego kryzysu kadrowego. W obszarze budownictwa wielkość rynku robotyki budowlanej została wyceniona na 2 450,7 mln USD w 2019 r. i oczekuje się, że osiągnie 7 880,3 mln USD do 2027 r . Czy biorąc pod uwagę problemy branży, związane m.in. z brakiem wykwalifikowanych pracowników, Polski rynek budowalny stanie się prekursorem automatyzacji europejskiego placu budowy ?

Budownictwo. Jak zastąpić pracowników z Ukrainy?

W aktualnej trudnej sytuacji rynkowej przemysł europejski poszukuje rozwiązań pozwalających na kompensowanie negatywnego wpływu i problemów wynikających z pandemii COVID-19, jak również konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Polskie budownictwo opiera się obecnie w dużej części na pracownikach pochodzących z tego kraju, przy czym wielu ukraińskich mężczyzn zdecydowało się w ostatnich miesiącach na powrót do ojczyzny. W takiej sytuacji oczywiste jest szukanie nowych rozwiązań – jednym z nich jest stosowanie technologii Przemysłu 4.0, opartej na systemach automatycznych i zrobotyzowanych, poprawiających wydajność przy zachowaniu wykwalifikowanych kadr.

kradzież spółkiKradzież spółki

Kradzież spółki to przestępstwo polegające na zmianie wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym na podstawie sfałszowanych dokumentów. W ten sposób oszuści przejmują reprezentację spółki bez wiedzy ich prawowitych zarządców i wspólników. Nowe przepisy dają przedsiębiorcom narzędzie pozwalające im podjąć obronę przed procederem „kradzieży spółek”. 

Newsletter KRS

Newsletter KRS umożliwi  przedsiębiorcom łatwy i natychmiastowy dostęp do informacji o próbie dokonania zmiany w KRS podjętej przez osoby nieuprawnione. Usługa newslettera będzie polegać na automatycznym sygnalizowaniu takich zdarzeń jak zarejestrowanie sprawy dotyczącej określonego podmiotu czy dokonanie wpisu w KRS.

Przesyłane będą w ten sposób jedynie podstawowe informacje, dostępne publicznie w aktach rejestrowych i w KRS. Osoba, która otrzyma taką informację będzie mogła zapoznać się ze szczegółami sprawy, przeglądając akta rejestrowe lub aktualne bądź pełne informacje o podmiocie wpisanym do KRS.

W przypadku próby dokonania „kradzieży spółki” newsletter pozwoli przedsiębiorcy na szybką reakcję i udaremnienie oszustwa z pomocą organów ściągania. Nowe przepisy nie zwalniają uczestników obrotu gospodarczego od obowiązku zapoznawania się z treścią Krajowego Rejestru Sądowego oraz aktami rejestrowymi. W postaci wygodnego newslettera powstaje natomiast dodatkowy mechanizm zapobiegania przestępstwom gospodarczym.

 

studio nagrań50% europejskich dzieci chce być influencerem

Sondaże przeprowadzone na najmłodszych użytkownikach internetu wskazują, że nawet 50% europejskich dzieci chce być influencerem. Wizja łatwo zarobionych pieniędzy kusi, ale droga do tego jest nieco dłuższa, niż wielu się wydaje. Przyjmuje się, że żeby zarobić 500 złotych z reklam wyświetlanych na YouTube trzeba mieć aż milion odsłon. Jednak najwięcej influencerzy zarabiają na płatnych współpracach z markami. Ile? To oczywiście zależy od popularności i zasięgów, ale niczym dziwnym nie jest zarobek rzędu 20 tys. zł. za kilkunastosekundowe wspomnienie o produkcie. Większe kampanie mogą być warte nawet dziesięć razy tyle.

Jednak influencer czy twórca treści na YouTube lub na innych mediach społecznościowych, to nie tylko osoba, która beztrosko liczy kolejne wyświetlenia i skrywające się za nimi (tysiące) złotych przychodu. Stworzenie takich treści, które nie tylko zaciekawią odbiorców, spełnią ich merytoryczne oczekiwania, ale też zadowolą pod kątem technicznym, to wytężona praca, którą czasem wykonuje co najmniej kilka osób. Nie wszyscy twórcy są zarazem scenarzystami, producentami czy montażystami, czasem po prostu znają się tylko na merytorycznym wycinku swojej działalności internetowej. Podstawą jest jednak umiejętność odpowiedniego sformatowania filmów. Studio nagrań to podstawa dla YouTuberów, którzy chcą produkować nieco poważniejsze formaty, a nie tzw. lol-content.

Studio nagraniowe w domu

Wielu twórcom z pomocą przychodzi sam YouTube i inne platformy, na których publikuje się filmy czy artykuły o tym jak stworzyć domowe studio nagrań. Da się? Oczywiście. Potrzeba na to jednak sporo czasu, wolnej przestrzeni i jeszcze większych zasobów finansowych. Zapał do rozwiązywania technicznych problemów też jest wskazany.

podatki citTermin złożenia sprawozdania z realizacji APA (formularz APA-C) ulega zmianie z uwagi na wydłużenie terminu złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) w roku podatkowym - CIT-8.

Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 16 października 2019 r. o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2200), podatnicy, dla których wydano uprzednie porozumienie cenowe, składają Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej sprawozdanie o realizacji uprzedniego porozumienia cenowego za każdy rok podatkowy objęty uprzednim porozumieniem cenowym, w terminie właściwym dla złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Termin na złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) w roku podatkowym, który zakończył się w okresie od dnia 1 grudnia 2021 r. do dnia 28 lutego 2022 r., zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 marca 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. z 2022 r., poz. 639), został wydłużony do dnia 30 czerwca 2022 r.

W związku z powyższym, termin na złożenie sprawozdania z realizacji APA (formularz APA-C) z mocy prawa ulega przedłużeniu do dnia 30 czerwca 2022 r.