Kosmetyki konopneDolegliwości skórne to problem, z którym boryka się sporo osób w różnym wieku. Niektórzy narzekają na podrażnienia i suchość. Z kolei inni cierpią z powodu łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry czy trądziku. Tradycyjne preparaty często okazują się nieskuteczne. Dlatego warto zwrócić uwagę na kosmetyki konopne, które mają potwierdzone właściwości łagodzenia objawów egzemy i stanów zapalnych.

 

 

Skuteczna pomoc dla trądzikowej i podrażnionej skóry

Kluczowym składnikiem kosmetyków konopnych jest wysokiej jakości olej konopny pozyskiwany z konopi siewnych. To wyjątkowo bogate źródło ważnych dla zdrowej cery nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów oraz innych aktywnych substancji biologicznych. Systematyczne stosowanie preparatów zawierających olej konopny wykazuje niezwykle dobroczynny wpływ na skórę. To przede wszystkim:

  • regulacja produkcji sebum – jego nadmiar skutkuje przetłuszczeniem skóry, zatykaniem porów, a także pojawieniem się zmian trądzikowych,
  • redukowanie stanów zapalnych – kosmetyki konopne nie dopuszczają do zbyt dużego wytwarzania cytokin o charakterze prozapalnym,
  • neutralizowanie wolnych rodników – dzięki temu lepiej funkcjonuje naturalna bariera skórna,
  • działanie nawilżające – maści, kremy i balsamy konopne zapobiegają wysuszeniu skóry.

Kosmetyki z konopi nadają się praktycznie do każdego typu skóry. Z ich dobroczynnego wpływu skorzystają osoby z cerą suchą, tłustą, wrażliwą i skłonną do zmian alergicznych. Dobrze też działają na wygląd dłoni, paznokci oraz włosów. Można je wykorzystać nawet w pielęgnacji wyjątkowo delikatnej skóry dzieci, szczególnie przy odparzeniach.

 

Kosmetyki konopne na problemy skórne

Skuteczność stosowania tego typu preparatów potwierdzają liczne badania przeprowadzone w ostatnich latach. Ich wyniki można znaleźć w najbardziej szanowanych periodykach medycznych jak „The Journal of American Academy of Dermatology” oraz „Journal of Dermatological Science”.

Kosmetyki z konopi sprawdzają się w najpowszechniejszym problemie skórnym jakim jest trądzik. Co ważne, dotyczy to nie tylko przeciwdziałaniu pojawienia się zmian trądzikowych, ale również niwelowaniu nieestetycznych blizn potrądzikowych. Dzięki temu cera staje się gładka i ładnie wygląda.

Maści, balsamy i kremy konopne doskonale też sobie radzą z objawami atopowego zapalenia skóry (AZS), a przede wszystkim z suchością i swędzeniem. Dotyczy to również innych symptomów stanów alergicznych, w tym opuchlizny, pieczenia oraz bólu. Dodatek konopi sprawia, że hamuje się rozwój infekcji bakteryjnych naskórka.

Niezwykle uciążliwą dolegliwością jest łuszczyca, która pojawia się z powodu nadmiernego rozrostu komórek skórnych. Badania jednak dowodzą, że zastosowanie kosmetyków konopnych zdecydowanie łagodzi jej objawy i przynosi ukojenie osobom chorym. W związku z tym warto sięgać po kosmetyki zawierające konopie, jeżeli marzy się o pięknej i zdrowej skórze.