Ładowanie Konfiguracji Stylów. Proszę czekać...

wszywka alkoholowa warszawaAlkoholizm można uznać za plagę dzisiejszych czasów. W każdym zakątku współczesnego świata odnaleźć można liczne grupy osób wykazujących cechy uzależnienia, sprawiając, że choroba alkoholowa jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń. Co więcej, problem ten w takim samym stopniu dotyka osób z każdej grupy społecznej. Z tego powodu specjaliści, zarówno lekarze, terapeuci, psycholodzy, czy też socjolodzy alarmują, podając, że każdego roku wiek inicjacji alkoholowej się obniża.

Podając dane z Polski, oszacowano, że około 12% polskiego społeczeństwa nadużywa alkoholu, niezależnie od jego gatunku.

Wszywka alkoholowa Warszawa jest jednym z najbardziej popularnych środków antyalkoholowych. Jest to środek aplikowany pod skórę. Podaje się go w celu wywołania awersji do alkoholu. Jest to możliwe dzięki stosowaniu znanego od lat mechanizmu behawioralnego – wiadome jest, że działania prowadzące do nieprzyjemnych skutków są wygaszane. W tym miejscu wato napomknąć o fundamentalnym działaniu wszywki, czyli o wywołaniu nieprzyjemnych odczuć, które formą zbliżone są do bardzo silnego zatrucia alkoholowego. Oczekuje się, że taki mechanizm będzie w stanie powstrzymać daną osobę przed sięganiem po napoje alkoholowe, a tym samym ukształtuje się u nich niechęć do picia.

Jak działa Esperal Warszawa?

Działanie umieszczonej w ciele tabletki jest natychmiastowe. Tuż po zaszyciu uwalnia ona do krwioobiegu swoją substancję aktywną. Kiedy dana osoba sięgnie po nawet niewielką ilość napoju alkoholowego, tuż po kilku minutach zaczynają być odczuwalne zwielokrotnione objawy kaca, a w tym:

  • Mdłości i wymioty,
  • Wzmożone pocenie się,
  • Zaczerwienienie skóry wywołane rozszerzaniem naczyń krwionośnych,
  • Gwałtowne zmiany ciśnienia oraz rytmu pracy serca,
  • Napięcie emocjonalne, niepokój i lęk,
  • Co więcej, niezwiązane z kacem, aczkolwiek pojawiające się są: przemijająca impotencja, metaliczny posmak w ustach, senność, napady padaczkowe,
  • W skrajnych sytuacjach może dojść do trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, a także dojść do zawału lub zgonu Pacjenta.

Przytoczone objawy mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin, tworząc realne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Miejsce wszycia Esperalu

Podanie Esperalu możliwe jest tylko w obecności lekarza. Dokonuje on niewielkiego nacięcia na skórze, a następnie umieszcza lek głęboko pod powięzią. Rana zaszywana jest szwami. Zwykle miejscem podania jest pośladek, aczkolwiek istnieją także inne możliwości.

Czas uwalniania leku do organizmu trwa w zależności od indywidualnych cech Pacjenta od 8 do 12 miesięcy, przy czym, jeżeli Pacjent ma trudności z zachowaniem trzeźwości i ma incydenty alkoholowe podczas leczenia, może zgłosić się do lekarza w celu usunięcia tabletki. Zazwyczaj sytuacja ta negatywnie rokuje na dalsze leczenie.

Leczenie choroby alkoholowej jest trudnym i skomplikowanym procesem, trwającym tak naprawdę do końca życia. Wszywka alkoholowa to jedynie jedna z możliwości. Warto jednak zadbać o kompleksowość działań.

Skuteczna metoda wspierania leczenia alkoholizmu – działanie Disulfiramu

Terapia za pomocą Esperalu jest wydajna i całkowicie bezpieczna. Metodę tę zalicza się do terapii awersyjnej. Głównym składnikiem wszywki jest Disulfiram i to on aktywny jest w organizmie przez około rok. Warto dodać, że działanie wszywki uaktywnia się tylko przy połączeniu Disulfiramu z alkoholem. Dzieje się tak, ponieważ jest to związek chemiczny, który blokuje enzym odpowiedzialny za trawienie etanolu. W ten sposób w organizmie człowieka kumuluje się alkohol i toksyczne produkty jego metabolitu, w tym aldehyd octowy, wywołujący zatrucie alkoholem. Mając świadomość działania wszywki, Pacjent stara się zachować trzeźwość. Tym samym Esperal jest skuteczną formą wsparcia leczenia odwykowego. Skutecznie wzmacnia motywację do zmian i zachowania trzeźwości, a sam Pacjent zaczyna w inny sposób patrzeć na alkohol, wykazując się awersją do niego.

Jak wygląda zabieg wszywania Esperalu?

Procedura zaszycia alkoholowego jest dość prosta. Sam zabieg trwa około 30 minut i jest to działanie całkowicie niebolesne, odbywające się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Po nacięciu skóry i utworzeniu głębokiego tunelu, lekarz podaje indywidualnie dobraną pod potrzeby Pacjenta dawkę leku, czyli odpowiednią ilość tabletek. Po zaszyciu rany tabletki są niewidoczne i niewyczuwalne pod skórą. Aby zabieg był możliwy, Pacjent musi zachowywać minimum 24 godziny abstynencji alkoholowej lub poddać się bezpośrednio przed zabiegiem odtruciu alkoholowemu. 

Zaszycie alkoholowe nie powoduje większych skutków ubocznych. Większość z nich to reakcja etanolu na Disulfiram. Jednak mogą pojawić się inne powikłania, np. torbiel wokół tabletki, odrzucenie tabletki przez organizm traktujący ją jako ciało obce, zakażenie rany, a także przemieszczenie tabletek w ciele. Dwa ostatnie powikłania można skutecznie wyeliminować stosując się do zaleceń lekarza nt. higieny i ograniczenia aktywności fizycznej w czasie gojenia się rany. Mimo możliwych skutków ubocznych nie ma przeciwwskazań do szybkiego powrotu do swoich obowiązków i codziennych zajęć.

Decydując się na wszywkę warto wybrać odpowiedni gabinet do tego typu zabiegów przygotowany. Na mapie miasta Warszawa niewątpliwie takim miejscem jest https://gabinetchirurgiczny.com/. Nasi Pacjenci mogą liczyć na profesjonalizm, indywidualne podejście, komfort zabiegu i bezbolesność działań, a także na pełną anonimowość.

Aby zabieg był w pełni bezpieczny, Pacjent zobowiązany jest do odbycia konsultacji medycznej z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Należy tutaj wymienić:

  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki wszywki,
  • Nietrzeźwość lub brak zachowanej min. 24 godzinnej abstynencji,
  • Choroby układu sercowego, naczyniowego i krążeniowego,
  • Zapalenie zarostowe tętnic,
  • Nadciśnienie tętnicze,
  • Zapalenie nerwu wzrokowego,
  • Zapalenie wielonerwowe,
  • Zaburzenia psychiczne, w tym próby samobójcze.

Stosowanie leków w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Należy jasno podkreślić, że włączenie leków do leczenia uzależnień odbywa się jedynie pomocniczo. Nie są więc alternatywą do psychoterapii czy też innych działań. farmaceutyki włącza się głównie ze względu na:

  • Potrzebę zwiększenia efektywności już prowadzonej psychoterapii,
  • Wymagane jest podjęcie leczenia innych zaburzeń, które współtowarzyszą uzależnieniu,
  • Pozytywne rezultaty wcześniej stosowanych farmaceutyków,
  • Konieczność jak najszybszego ograniczenia spożywania alkoholu.

Wszelkie leki dobiera lekarz dostosowując farmakoterapię indywidualnie pod Pacjenta, uwzględniając jego ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego.

Jeżeli przypuszczasz, że Twoje ilość wypijanego alkoholu negatywnie wpływa na Twoje zdrowie, funkcjonowanie i otoczenie nie zwlekaj, a skonsultuj się ze specjalistą jak najszybciej.

Żadna tabletka nie obniży głodu alkoholowego. Zmiany muszą najpierw zajść w umyśle Pacjenta. Tym samym Esperal Warszawa nie leczy alkoholizmu, ale umożliwia wzmocnienie motywacji i zmianę swojego postępowania.