odtrucie alkoholowe krakowOdtruwanie alkoholowe Kraków to bezpieczne oczyszczanie organizmu z alkoholu i toksyn powstałych w wyniku jego spożywania

 

 

Alkoholizm, podobnie jak inne uzależnienia, stanowi jedną z przyczyn rozwoju ciężkich chorób zarówno dotyczących psychiki ludzkiej, jak i ciała. Ciągłe i regularne nadużywanie napojów procentowych znacząco niszczy wątrobę, serce, nerki, żołądek, trzustkę, mięśnie, nerwy obwodowe, a także mózg. Konsekwencją uzależnienia jest całkowite przejęcie przez alkohol kontroli nad życiem, a dodatkowo zaburzeniom ulega normalne funkcjonowanie społeczne. Można więc uprościć, że napoje wyskokowe są częstym powodem tworzenia się osobistych i rodzinnych tragedii. Jeżeli dana osoba wykazuje cechy choroby alkoholowej, w tym nie może przestać sięgać po używkę, koniecznie należy swój przypadek skonsultować ze specjalistami.

Dobrym pomysłem poprawiania swojej sytuacji alkoholowej jest skorzystanie z oferty odtruwania alkoholowego. Jest ono niezwykle przydatne w sytuacji, kiedy alkoholik popada w ciągi alkoholowe trwające przez dłuższy czas, np. okres kilku tygodni. Narażony na nadmierne ilości alkoholu organizm doznaje zatrucia alkoholowego, powodującego uciążliwe dolegliwości, groźne dla zdrowia. Odtruwanie przydatne jest także w sytuacji doznawania objawów abstynencyjnych. Zwykle proces odtrucia trwa kilka godzin, jednak jest to zależne od stopnia zdewastowania organizmu oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Czym jest odtruwanie alkoholowe Kraków?

Należy podkreślić, że odtrucie nie jest metodą leczenia choroby alkoholowej. Specjaliści podają, iż procedura ta jedynie oczyszcza organizm człowieka z toksyn i wszelkich pozostałości po alkoholu. Przyjmuje się więc, że jest to wstęp do terapii i innych działań antyalkoholowych, ponieważ daje grunt, przygotowuje ciało do kolejnych kroków ku trzeźwości. Omawiany proces pozwala na bezpieczne przejście przez dotkliwe objawy, następstwa i wszelkie dolegliwości, jakie wiążą się z odstawieniem używki.

Warto dodać, że systematyczne sięganie po kolejne dawki napojów alkoholowych zaburzają gospodarkę wodno-elektrolitową, doprowadzając do niedoborów składników odżywczych, mineralnych i witaminowych. Niekorzystne wartości stężenia osiąga m.in. magnez, sód i potas. Dzięki odtruwaniu przywraca się optymalny poziom wszelkich pierwiastków, niezbędnych do poprawnego funkcjonowania całego ludzkiego organizmu.

Czym jest zespół abstynencyjny?

Istnieją dwie możliwości warunkujące pojawienie się zespołu abstynencyjnego. Pierwszy z nich to nagłe i całkowite odstawienie używki. Druga z kolei to znaczne i drastyczne ograniczenie spożywanej dawki.

Pośrednio za zespół abstynencyjny odpowiadają m.in. liczne toksyny. Kiedy człowiek stale pije alkohol, w jego ciele zaczynają się kumulować znaczne pokłady trujących substancji. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, iż alkohol odwadnia i działa moczopędnie, a naturalną konsekwencją takiej sytuacji jest zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej. Pojawiają się niedobory, a także spada wydajność pracy organów wewnętrznych.

Alkoholowy zespół abstynencyjny jest poważnym stanem, znacząco pogarszającym zdrowie człowieka, często zagrażają jego życiu. Z tego powodu osoba doznająca zespołu odstawiennego prowadzone było pod opieką osoby ze środowiska medycznego: najlepiej lekarza lub pielęgniarki i ratownika medycznego. Warto zadbać również o obecność terapeuty. Opieka ze strony lekarza pozwala na podanie w określonych sytuacjach leków, np. przeciwpadaczkowych, nasennych, przeciwbólowych, przeciwpadaczkowych, uspokajających. W takim przypadków wlew dożylny z solą fizjologiczną i indywidualnie dobranym stężeniem elektrolitów, minerałów i witamin zostają wzbogacone o określone leki, odpowiadające potrzebom Pacjenta.

Przeciwwskazania przy zatruciu alkoholowym

Mimo, iż sama procedura odtruwania alkoholowego jest bezpieczna, o ile wykonuje ją specjalista, a także nie wymaga specjalnych przygotowań, to jednak warto zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim Pacjent nie powinien przed odtruciem pić kawy, ponieważ podrażnia ona żołądek, co może skutkować spotęgowaniem objawów zatrucia. Podobnie jest z herbatą.

Pacjenci podczas procesu odtrucia czują chłód i zimno, dlatego warto takie osoby okryć. Specjaliści zalecają, aby nie przesypiać odtrucia, ponieważ poziom alkoholu w krwioobiegu zaczyna rosnąć, a podczas utraty przytomności dochodzi do niedotlenienia mózgu. Efektem jest jego trwałe uszkodzenie, a nawet doprowadzić do śmierci. Niemniej jednak sen jest ważny, pomaga zregenerować ciało, jednak powinno do niego dojść dopiero w momencie, kiedy wszelkie objawy ustępują, a sam Pacjent otrzyma pomoc medyczną.

W jaki sposób wykonuje się odtruwanie alkoholowe?

W ramach odtruwania Pacjentom zakładany jest wenflon. Dzięki niemu bezpiecznie można podać leki i inne składniki rozpuszczone w kroplówce, co pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu terapeutycznego. Warto dodać, że wszelkie parametry odtruwania określa jedynie lekarz. Czasami decyduje on o włączeniu leków doustnych lub domięśniowych.

Decydując się na odtruwanie warto zadbać o profesjonalność gabinetu oraz o opiekę doświadczonego i wykwalifikowanego medyka. W ten sposób odtrucie pozwoli bezpiecznie przerwać ciągi alkoholowe i pozwolić Pacjentowi wrócić do dobrego samopoczucia i kondycji. Na terenie Krakowa takim miejscem jest https://odtruwaniekrakow.pl/. Jest to prywatny gabinet medyczny, w którym skutecznie i bezpiecznie można wyleczyć kaca, przerwać wspomniane ciągi, a także pozbyć się objawów uzależnienia fizycznego i objawów zespołu abstynencyjnego. Nasi specjaliści gwarantują pełną dyskrecję łącznie z bezpieczeństwem i indywidualnym podejściem do Pacjenta.

Co wchodzi w skład kroplówek?

Za pomocą odtruwania uzupełnieniu ulega poziom płynów w organizmie oraz wyrównaniu ulegają wszelkie niedobory. W tym celu Pacjentom podaje się:

  • Witaminy – szczególnie istotna jest tutaj witamina C oraz witaminy z grupy B,
  • Magnez,
  • Potas,
  • Sole mineralne,
  • Elektrolity.

W celu określenia zapotrzebowania organizmu lekarz zleca wykonanie badania krwi, a także inne testy, które pozwalają monitorować pozostałości szkodliwych toksyn w ciele człowieka.

Co więcej, istnieje możliwość podania leków. Są one konieczne przy łagodzeniu skutków zespołu abstynencyjnego. M.in. stosuje się leki przeciwbólowe i uspokajające. Warto dodać, że dzięki kroplówkom składniki podawane są wprost do krwioobiegu, co zapewnia ich 100% absorbcję, nieosiągalną dla innych metod podawania, np. domięśniowej lub doustnej.

Jak namówić alkoholika do leczenia?

Zaleca się, aby tuż po zakończeniu odtruwania alkoholowego i osiągnięciu poprawy stanu zdrowia, odbyć konsultację z psychoterapeutą. W założeniach jest to forma zmotywowania danej osoby do podjęcia leczenia odwykowego. Współcześnie dostępne są nowoczesne i skuteczne sposoby leczenia uzależnień, które łączą psychoterapię z leczeniem farmakologicznym. Przykładem jest tutaj wszywka alkoholowa Esperal, która pozwala na zmianę podejścia do alkoholu. Zakłada się, że pomaga ona zbudować motywację i chęć do zmian poprzez wykształcenie awersji alkoholowej. 

Niestety część alkoholików twierdzi, że odbycie samego odtrucia gwarantuje im trwałą trzeźwość i pozbycie się problemu alkoholowego. Do tej pory odsetek osób z uzależnieniem alkoholowym korzystających z terapii w specjalistycznych ośrodkach po odbyciu odtruwania jest zbyt niski. Zwykle po krótkiej chwili wracają do swoich przyzwyczajeń.

Odtrucie alkoholowe jest początkiem walki z uzależnieniem alkoholowym. Celem naszego gabinetu https://odtruwaniekrakow.pl/ jest udzielenie pomocy Pacjentowi w sferze psychicznej i fizycznej. Konieczna jednak będzie dobra wola alkoholika i szczera chęć odzyskania kontroli nad swoim życiem pozbawionego obecności używki.