Jak podnieść libido u mężczyzn?Spadek libido u mężczyzn może być okresowy lub trwać przez dłuższy czas. Jeśli problemy są przejściowe, zwykle nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak spadek libido utrzymuje się przez dłuższy czas, warto namierzyć przyczynę i szukać rozwiązań. Jest to bowiem problem, który często z sypialni przenosi się na inne sfery życia.

Jeszcze do niedawna sporo mówiło się o problemach z libido u pań, tymczasem w ostatnim czasie jest to realny kłopot coraz większej liczby panów. Wbrew pozorom, nie dotyczy on jedynie mężczyzn w wieku dojrzałym, gdzie obniżony popęd wynika z niższej produkcji testosteronu. Także młodzi, aktywni panowie doświadczają problemów z mniejszą ochotą na seks.

Problem spadku libido niesie za sobą wiele daleko idących konsekwencji – brak satysfakcji ze współżycia lub kompletna do niego niechęć powoduje obniżenie samopoczucia, przekłada się na problemy w życiu prywatnym, związkowym, a także zawodowym.

Warto więc szukać przyczyny – najczęściej kłopoty ze spadkiem libido są łatwe do zdiagnozowania, a co za tym idzie – możliwe do zniwelowania. Niektórzy panowie, którzy borykają się ze spadkiem libido, nie decydują się na szukanie pomocy ze względu na poczucie wstydu i niechęć do opowiadania obcym osobom (głównie lekarzom) o tak intymnych sprawach. Jeśli jednak uda się przełamać ten lęk, może się okazać, że problemy z obniżonym libido szybko odejdą w zapomnienie.

Czynniki wpływające na obniżenie libido

Poziom libido jest kwestią indywidualną u każdego człowieka. Nie jest więc jednakowy u wszystkich panów. Niektórzy panowie wykazują wysoki poziom zapotrzebowania na seks, a u innych przez całe życie jest on niewielki. Nie zawsze jest to więc kwestia, którą należy diagnozować i szukać rozwiązań. Jednak u panów, którzy mieli libido na wysokim poziomie i nagle obserwują jego wyraźny spadek, przyczyny zwykle tkwią w niekorzystnych zmianach. Albo tych, które zachodzą w organizmie, albo związanych z czynnikami zewnętrznymi.

Na spadek libido w dużym stopniu wpływają zmiany hormonalne, w tym obniżona produkcja testosteronu. Badanie poziomu hormonów jest więc jednym z pierwszych elementów diagnozowania problemów z obniżonym popędem. Także wiele chorób może powodować okresowy lub długotrwały spadek libido. Dotyczy to między innymi cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, a także innych dolegliwości związanych z układem krążenia. Zbyt wysoki poziom cholesterolu również negatywnie wpływa na poziom zapotrzebowania na seks.

Mniejszy popęd seksualny może być również związany z czynnikami zewnętrznymi, do których należy stres, przemęczenie oraz zła dieta. Panowie, którzy przez długi czas żyją w stresie, borykają się z wieloma dolegliwościami nie tylko psychicznymi, ale również ze strony organizmu. Przewlekły stres to jedna z przyczyn wielu chorób i dolegliwości na poziomie fizycznym. Obniżone libido może być również jednym z objawów depresji bądź zaburzeń nerwicowych. Warto więc podczas poszukiwania przyczyny problemów skonsultować się nie tylko z lekarzem rodzinnym, ale również z psychologiem lub psychiatrą.

Jak zwiększyć libido u mężczyzn?

Zwiększenie libido u panów wymaga przede wszystkim namierzenie i zniwelowanie tej przyczyny, która je obniżyła. Dlatego też na pierwszym miejscu powinna być zawsze wizyta u lekarza, zrobienie kompletu podstawowych badań, a także włączenie prawidłowego leczenia w przypadku wykrycia konkretnej choroby czy zaburzeń hormonalnych. W aptekach panowie mogą znaleźć cały szereg suplementów diety, które zawierają wyciągi roślinne, cenne pierwiastki czy witaminy. Taka suplementacja nie powinna być jednak metodą pierwszego wyboru w leczeniu niskiego libido. Co więcej, warto wesprzeć ją na wiele innych sposobów. Dobrym sposobem na podniesienie popędu, który sprawdza się u wielu panów, jest zwiększenie aktywności fizycznej. Regularny ruch, szczególnie na świeżym powietrzu, dotlenia organizm, poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego, a przy tym pomaga zredukować stres, napięcie czy zaburzenia nerwicowe.

Zwiększenie libido u mężczyzn a zioła

W poszukiwaniu sposobów na zwiększenie libido u mężczyzn, warto sięgnąć do uzdrawiającej mocy natury. Wiele jest bowiem roślin, które od wieków stosowane były jako środki pobudzające popęd. Różnego rodzaju ziołowe mieszanki nie zaszkodzą, mają łagodne i bezpieczne działanie, nie powinny również dawać żadnych objawów ubocznych. Zanim jednak sięgniemy po takie wspomaganie, warto wyeliminować te przyczyny libido, które wymagają farmakologicznego leczenia i ustabilizowania innych chorób. Zioła, choć w pełni bezpieczne, dobrze jest skonsultować z lekarzem. Zdarza się bowiem, że różnych ziołowych preparatów nie można łączyć bądź też przyjmować ich jednocześnie z niektórymi lekami.

Jakie zioła mogą wspomóc panów w problemie obniżonego libido? Jednym z nich jest z pewnością żeń-szeń, uważany za roślinę pełną witalności i prozdrowotnych właściwości. Wyciągi, napary, a także tabletki z żeń-szeniem dodają energii, poprawiają samopoczucie, a także wpływają na układ krwionośny, w tym na naczynia znajdujące się w penisie. Stosowanie żeń-szenia jest jednym z najczęstszych sposobów naturalnego podniesienia libido u panów. A jego popularność może świadczyć jedynie o tym, że jest to rozwiązanie skuteczne. Jako środek wspomagający potencję doskonale sprawdza się również miłorząb japoński. Jest on cennym źródłem flawonoidów, które wzmacniają organizm, wspierają układ odpornościowy, a także dostarczają substancji mających wpływ na funkcjonowanie układu płciowego.

Dieta na podniesienie libido u mężczyzn

O tym, że kiepska dieta ma fatalny wpływ na poziom libido, nie trzeba nikogo przekonywać. Obniżony popęd płciowy jest obserwowany u panów, którzy mają problem z nadwagą i otyłością, odżywiają się niezdrowo, a w ich codziennej diecie znajduje się sporo ciężkich, niezdrowych produktów, tłuszczów nasyconych, cukru oraz soli. Nie bez znaczenia jest również nadużywanie alkoholu, tytoniu oraz innych używek. Choć niektórzy uważają, że niewielka ilość alkoholu działa pobudzająco i poprawia libido, jego nadmiar jest absolutnie niewskazany. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemów z obniżonym popędem powinna więc być zmiana diety na zdrowszą, bardziej wartościową i pozbawioną tych elementów, które są niekorzystne nie tylko dla libido, ale również dla zdrowia.

Wiele produktów żywnościowych czy ziół w powszechnej opinii uważanych jest za afrodyzjaki. W rzeczywistości nie mają one żadnych cudownych właściwości, zawierają natomiast szereg witamin, minerałów oraz cennych składników, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu hormonalnego czy płciowego. Do najpopularniejszych afrodyzjaków nalezą ostrygi – mają one w swoim składzie duże ilości cynku, które przekładają się na zwiększenie produkcji testosteronu. W diecie zwiększającej libido warto również uwzględnić regularne porcje warzyw liściastych – znajduje się w nich kwas foliowy, który korzystnie wpływa na płodność. Jak widać przydaje się nie tylko paniom w ciąży, ale również panom, którzy chcą zawalczyć o wyższy poziom libido.

Kubeczek Ferti Lily pomaga naturalnie zajść w ciążę

Problem obniżonego libido to nie tylko kwestia mniejszej satysfakcji z życia seksualnego, ale również realne kłopoty ze spłodzeniem dziecka. Panowie z obniżonym popędem, w których organizmie spadła produkcja testosteronu, często mają mniejszą ilość plemników w ejakulacie, są one mniej ruchliwe, a co za tym idzie – szanse na zapłodnienie spadają. Wiele par, które starają się o dziecko, stają więc przed realnym problemem. Na efekty leczenia obniżonego libido często trzeba poczekać – nie pojawiają się od razu po zmianie diety, stylu życia, rozpoczęciu łykania suplementów czy leczenia chorób. Jednym ze sposobów, który w takiej sytuacji może przyspieszyć zajście w ciążę, jest kubeczek Ferti-Lili. To produkt wykonany z silikonu medycznego, bardzo elastyczny i o wyprofilowanym kształcie. Po stosunku, który zakończył się ejakulacją, kobieta powinna umieścić go w pochwie. Kubeczek utrzymuje plemniki w bliskiej odległości od szyjki macicy i w odpowiednim dla nich środowisku. Zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia i jest skutecznym rozwiązaniem u par, który borykają się z problemem zajścia w ciążę i obniżonym libido.