lago parkWynajem na wakacje to świetny pomysł na inwestycję. Aby jednak przynosić zyski, trzeba wybrać odpowiednie inwestycje. Warto również zauważyć, że jest to ryzykowny biznes. Aby zmniejszyć ryzyko, powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej o inwestowaniu w nieruchomości, zwłaszcza o wynajem wakacyjny.

Rządzą nimi nieco inne zasady. Ważniejsza jest tu lokalizacja, ale jest też wiele czynników, na które inwestor nie ma wpływu. Im więcej masz wiedzy, tym większe prawdopodobieństwo, że unikniesz niepotrzebnych problemów. Co to jest mieszkanie wakacyjne i co warto o nim wiedzieć?

 

Oferty Lago Park

Luksusowe mieszkania dobrze znoszą zmienność na rynkach finansowych również dlatego, że są wyjątkową i ekskluzywną ofertą na rynku nieruchomości. Wyróżnia je standard wyposażenia, komfort oraz atrakcyjna lokalizacja. Inwestycje te charakteryzują się stabilnością cen – nawet w czasach spowolnienia gospodarczego.
 
Z sierpniowej analizy „Dziennika Bałtyckiego” rynku najlepszych nieruchomości nadmorskich wynika, że nieruchomości w prestiżowej dzielnicy Gdańska Jelitkovo utrzymały swoją wartość w czasie ostatniego spowolnienia gospodarczego (2010-2013). Po pierwsze, w strefach ekonomicznych, takich jak Orunia Dolna, ceny spadły o 30%. Luksusowy apartament to więc depozyt, na którym możemy być pewni, że nie stracimy. Możemy tylko coś zyskać. 
 
Lago Park ApartmentsSprawdź deklarowaną roczną stopę zwrotu i w ilu ratach będzie ona spłacana. Przy obliczaniu zysku z tego typu inwestycji należy wziąć pod uwagę koszty zarządzania, utrzymania, renowacji oraz ewentualne koszty licencji zagranicznych, takie jak branding hotelu, kwestie ubezpieczeniowe i podatkowe. Uważnie zweryfikuj wartość mieszkania – np. czy jest w stanie deweloperskim, czy jest gotowe do wyposażenia i garażu oraz jakie są założenia.
 
Obłożenie, czy podana rentowność jest prognozowana, brutto czy netto? Sprawdź również, czy będziesz otrzymywać zyski w okresach miesięcznych lub kwartalnych. Programy lojalnościowe i inne korzyści są również ważne. Zapytaj więc, co jeszcze oferują, kto może z tego skorzystać i jak często np. możesz nocować w innym hotelu z danej sieci? Jakie są warunki? 

Zarabiaj i mieszkaj w swoim apartamencie nad wodą

Inwestycja w kondominium jest znacznie bardziej ryzykowna niż inwestycja kapitałowa w wynajmowane mieszkanie. Dlatego potrzebują większego zaangażowania, aby znaleźć odpowiednie miejsce. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu naszej inwestycji jest lokalizacja nieruchomości. Obiekt znajduje się na terenie ośrodka, ale jest uważany za całoroczny z najwyższym obłożeniem.

Na przykład Świnoujście, Kołobrzeg, Trójmiasto, Szklarska Poręba, Karpacz czy Zakopane. Ważne jest, aby być blisko szlaków w górach i plaż nad morzem. Prawdopodobnie im więcej atrakcji znajduje się w mieście i wokół niego, tym bardziej prawdopodobne jest, że miejsce będzie zajęte, nie tylko w szczycie sezonu. Oprócz lokalizacji obiektów, ważna jest również lokalizacja samego mieszkania. Urlopowicze częściej wybierają zakwaterowanie z widokiem na morze, jezioro lub góry.


Odkryj Mazury Pełne Atrakcji

Warmia i Mazury to dwa sąsiadujące ze sobą historyczne regiony w północno-wschodniej Polsce. Te malownicze tereny na obrzeżach naszego kraju powinien zobaczyć każdy miłośnik historii, przyrody i aktywnego wypoczynku. Ogromne jeziora, hektary lasów i pagórki, to tu oddycha się najczystszym powietrzem w Polsce. Dużo szlaków i ścieżek rowerowych, świetne wędkowanie. Namacalna historia Polski ukryta jest w mazurskich lasach i miejscach, gdzie toczyły się największe bitwy średniowiecznej Europy. Daj się zaskoczyć lokalnej kuchni, poznaj dziedzictwo kulturowe, poznaj Warmię i Mazury.

apartamenty nad jezioremKalejdoskopowy krajobraz jest fascynujący, a leśne szlaki i polne drogi zachęcają do wycieczek rowerowych. Dzięki temu Warmia i Mazury są idealne do wędrówek po oznakowanych szlakach i nie tylko. Różnorodność długości i trudności tras sprawia, że każdy jednoślad znajdzie coś dla siebie. Szczególnie urokliwy jest spacer wokół jeziora. Długość każdej z takich tras uzależniona jest od wielkości akwenu, ale wspólną cechą wszystkich jest możliwość przerwania spływu i pikniku nad wodą. To czyni je doskonałym wyborem na rodzinne wycieczki rowerowe.


Condo Hotel na Mazurach

Jeśli chcesz mieć wszędzie blisko, jedź do Mikołajek. Stąd będziesz miał możliwość wypłynięcia lub rejsu po największym jeziorze w Polsce - Jeziorze Śniadwie. W okolicy znajdują się również największe atrakcje turystyczne. Jeśli zabierasz dzieci na wakacje, jest też mnóstwo fajnych miejsc, w których można się dobrze bawić.

Co najważniejsze, odpowiedni hotel na Twój przyjazd powinien być bezpiecznym miejscem, w którym możesz odpocząć. Jeśli jest blisko miejsca, w którym jesteś, to świetnie. Jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi – atrakcje tylko dla najmłodszych mogą okazać się wybawieniem.
 
Więc twoje dzieci będą się dobrze bawić spędzając czas, podczas gdy ty będziesz odpoczywać. Oczywiście nie musisz tylko odpoczywać w hotelu - czekają na Ciebie piękne okolice! Mikołajki mogą zaproponować Państwu wycieczki rowerowe, spływy kajakowe kilka kilometrów od wypożyczalni rowerów oraz żeglowanie po jeziorze.


Inwestycja condo położona na styku Warmii i Mazur

Warto również wiedzieć, że właściciele apartamentów w aparthotelach muszą podpisać długoterminową umowę z operatorem regulującą czynsze za inwestycję. W przypadku kwater wakacyjnych właściciel może lub nie współpracować z operatorem. Może również korzystać z pomocy zewnętrznej przez wybrany okres czasu.

Dla inwestorów zauważalną różnicą między wynajmem wakacyjnym a mieszkaniem jest koszt związany z ich usługami lub czynszem. W przypadku pierwszej kategorii obiektów właściciele sami mają zobowiązania finansowe wobec swojej nieruchomości, ale mają wpływ na nieruchomość, tak aby poziom kosztów mógł być utrzymany na zadowalającym poziomie, a tym samym maksymalizacji zysków. Jednak w przypadku aparthoteli koszty napraw, remontów, wyposażenia czy promocji ponosi operator i właściciel nie ma na to wpływu. Dlatego warto zweryfikować ich doświadczenie już na etapie wyboru operatora.