weselePoniższa oś czasu ma pomóc w uporządkowaniu zadań we właściwej kolejności. Powinna być podstawą twoich działań. To wyjaśnia, co robić krok po kroku.

Ramy czasowe są podane, aby mniej więcej wiedzieć, o jakich ramach czasowych mówimy. Nie oznacza to, że nie możesz wykonać każdego podpunktu w innej kolejności. Jeśli po prostu masz okazję i okazję zrobić coś szybciej. Uważaj jednak na opóźnienia.

Okazuje się, że nie wszystko da się zrobić w krótkim terminie. Organizując wesela i wesela, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest zamieszanie i niepotrzebny stres. Wstęp się skończył, wtedy możemy zacząć. Idź do pracy.

Od czego zacząć? wybór daty

 Wiele par podejmuje kroki w celu zorganizowania ślubu wesela zaraz po zaręczynach. Kluczem jest oczywiście ustalenie daty. Istnieje kilka przesądów związanych z tą kwestią. Każda para wybiera czynnik wyboru daty, który odpowiada ich oczekiwaniom. Dlatego przy ustalaniu terminów ślubów i wesel musisz wziąć pod uwagę swoje priorytety. Niejednokrotnie pary decydują się na organizację wesel i wesel w ciągu tygodnia, ponieważ tylko wtedy dostępne są terminy dla wybranych przez nich pokoi. Wybierz termin w ciągu tygodnia, a na pewno łatwiej będzie Ci znaleźć innych podwykonawców (muzyka, fotografowie, operatorzy wideo) - z nimi dostępność terminów będzie większa, więc na pewno szybciej (a czasem nawet taniej) znajdziesz idealny podwykonawca. Termin wesela zazwyczaj zależy od dostępności miejsca weselnego. Warto jednak wybrać termin, w którym chcesz zorganizować swoje wesele.

Wybór miejsca

Najpierw odpowiedz na podstawowe pytanie: w jakim stylu ma być Twój ślub? Całkowicie neutralne plastikowe hale wypaczą się, gdy wprowadzisz odpowiedni wystrój - ale to dużo pracy i zwykle wiąże się z dodatkową opłatą (prawda jest taka, że takich miejsc jest niewiele). Jeśli bardzo dobrze wiesz, że chcesz mieć ślub w stylu glamour, wybierz hotel, który już od wejścia narzuca imprezowy charakter, a wystrój go tylko podbije.

Towarzyskość lasu i wystrój z drewnianymi elementami doskonale nadają się do stylu boho, więc znalezienie stodoły lub pokoju z dużą ilością tych elementów to połowa sukcesu. W rustykalnym weselu te same elementy będą Ci dobrze służyć. A może marzysz o poczuciu się jak para królewska? Polska ma wiele zamków na różne imprezy. Pałac wydaje się idealnym miejscem na królewski ślub.

Jeśli przeprowadzisz swoje badania, możesz nawet zorganizować ślub o tematyce morskiej w pokoju, który nie wymaga dodatkowej dekoracji.

Suknia i garnitur

Powinieneś nawet zacząć szukać wymarzonego ślubu na 12 miesięcy przed ślubem. Dotyczy to zwłaszcza narzeczonych. Na uszycie ubrania w zatłoczonym salonie trzeba czekać miesiącami. Pan młody ma nieco prostsze zadanie.

Nawet dopasowany garnitur nie będzie tak długi jak suknia panny młodej. Nie oznacza to jednak, że kupowanie sztuk należy odłożyć na ostatnią chwilę. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, ten temat można zająć najpóźniej do około 6 miesięcy przed ślubem.

Najlepszym miejscem do wyszukania wymarzonej kreacji ślubnej jest internet. Inspiracją będą także programy telewizyjne, wiadomości ślubne i targi ślubne. Kiedy czujesz, że masz przybliżone wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać Twój dzień ślubu, umów się na przymiarkę w salonie lub umów się na wizytę u krawca. Pracownicy salonu ślubnego są w stanie wymyślić ciekawe pomysły lub dostosować się do Państwa oczekiwań. Tylko nie zapominaj, że suknia Panny Młodej i garnitur Pana Młodego powinny współgrać z tematyką ślubu, równie ważne są dodatki.

Wybór druchen

Styl Twojego ślubu może narzucić Ci to i owo. Być może nie będziesz musiał wybierać personelu druhen i drużbów, ale nie ominie Cię pytanie o świadków. Formalnie świadkowie muszą być pełnoletni. W przypadku ślubu kościelnego świadkiem musi być osoba zidentyfikowana. Świadkowie nie tylko podpiszą z tobą dokumenty ślubne. Udzielą rad i pomocy w dniu ślubu. Wybierzmy więc odpowiednich ludzi na świadków. Oczywiście trzeba też wcześniej szukać u nich takiej pomocy.

Omówienie planu wesela ze świadkami oraz podział zadań

Wesele, które zaczynają się wcześnie rano, mogą być dla Ciebie bardzo stresujące. Zaplanuj dzień tak, aby mieć jak najmniej myśli. Daj Ci wszystko, co możesz powierzyć swoim kontrahentom. Nie bierz na siebie odpowiedzialności za podnoszenie tortu lub rozkładanie winietek tego dnia. W dniu uroczystości należy skupić się przede wszystkim na sobie i swoich gościach.

Jedyne pewne jest to, że osoba odpowiedzialna za odbiór obrączek nie zapomniała o nich (o obrączkach naprawdę warto pamiętać). Pamiętajcie też, że ślub to żywy organizm i niestety nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Zgodnie z pierwszą sugestią, warto planować wszystko powoli i stopniowo, kończąc jeden temat przed rozpoczęciem następnego. Pomocny może być również konsultant ślubny, w którym zapiszesz wszystkie uzgodnione szczegóły.

Jeśli jednak czujesz, że stres związany z planowaniem może być dla Ciebie zbyt duży, najlepiej poproś swojego konsultanta ślubnego o pomoc w przygotowaniu się do ślubu. Organizacja wesel i wesel z pomocą doświadczonej osoby przebiegnie sprawnie, ale co najważniejsze będzie to wielka przyjemność.