pokolenia ZWprowadzenie: obecny stan marketingu dla pokolenia Z

Pokolenie Z to pokolenie, które wyrosło na technologii i mediach społecznościowych. Są pierwszymi, którzy dorastają w erze ciągłej łączności, dzięki czemu są bardziej skłonni do korzystania z Internetu niż jakakolwiek inna generacja.

Są także pierwszymi, którzy dorastają w epoce, w której ich rodzice byli zwalniani z pracy i musieli wielokrotnie zmieniać karierę w ciągu swojego życia. W związku z tym pokolenie Z jest bardziej prawdopodobne niż jakiekolwiek inne pokolenie, aby być przedsiębiorczym i niezależnym.

Branża marketingowa powoli dostosowuje swoje strategie do nowej generacji konsumentów, ale teraz nadszedł czas, aby marketerzy zwrócili uwagę na tę wschodzącą grupę lub zaryzykowali pozostanie w tyle.

Czym jest pokolenie Z i dlaczego marki powinny je rozumieć?

Pokolenie Z to pokolenie urodzone po milenialsach. Marki powinny rozumieć to pokolenie, aby tworzyć strategie marketingowe i kampanie, które z nimi rezonują.

Pokolenie Z nie jest grupą ludzi, którą definiuje jedna cecha, ale raczej zespołem postaw i zachowań, które różnią się od poprzednich pokoleń. Dorastali w środowisku, w którym zawsze mogli dostać to, czego chcą, kiedy tego chcieli – doprowadziło to do ich poczucia uprawnień i wysokich oczekiwań wobec marek.

Grupa demograficzna pokolenia Z składa się z osób urodzonych w latach 1996-2010. Ta grupa jest często określana jako „cyfrowi tubylcy”, ponieważ nigdy nie znali czasu bez Internetu lub mediów społecznościowych.

Najpopularniejsze marki generacji Z, o których powinieneś wiedzieć — Nike i YouTube dla dzieci!

Nike i YouTube dla dzieci to dwie marki popularne wśród pokolenia Z.

Nike jest popularną marką wśród pokolenia Z, ponieważ jest firmą, która istnieje od dziesięcioleci i zawsze była postrzegana jako lider w branży sportowej. YouTube Kids jest również popularną marką wśród pokolenia Z, ponieważ zapewnia dzieciom usługę wideo online, która nie jest dostępna na żadnej innej platformie.

Pokolenie Z na rynku pracy – jak wpłyną na przyszłość miejsca pracy?

 

Pokolenie Z to pokolenie, które w najbliższych latach wejdzie na rynek pracy. Różnią się od milenialsów pod wieloma względami, a ich wpływ na miejsce pracy będzie znaczący.

Pokolenie Z jest pełnoletnie, niektórzy wchodzą na studia, a inni na rynek pracy. Różnią się od milenialsów pod wieloma względami, a ich wpływ na miejsce pracy będzie znaczący.

Najnowsze badania pokazują, że pokolenie Z ma silne poczucie odpowiedzialności społecznej, chce pracować dla firm, których cel wykracza poza zysk i bardziej niż poprzednie pokolenia cenią sobie równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Wnioski i spostrzeżenia dotyczące marketingu dla pokolenia Z

Pokolenie Z to pierwsze pokolenie, które narodziło się z internetem. Są także pierwszą generacją, która jest w pełni zanurzona w mediach społecznościowych i marketingu cyfrowym.

W związku z tym dobrze rozumieją, jak działa marketing i są bardziej skłonni do zakupu dobrze sprzedawanych produktów. Marketerzy muszą upewnić się, że ich reklamy nie są nachalne i nie są skierowane do dzieci poniżej 13 roku życia.