Kraje z zasobami ropyTop 5 krajów z zasobami ropy naftowej i co z nimi robią

Dlaczego ropa jest ważna?

Ropa naftowa to paliwo kopalne wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywany jest do zasilania samochodów, jako źródło energii oraz jako surowiec do tworzyw sztucznych.

Olej jest używany od tysięcy lat. Starożytni Egipcjanie używali go do balsamowania około 5000 lat temu. Stosowanie oliwy sięga II wieku, kiedy odkryto ją po raz pierwszy w Persji, a później na Bliskim Wschodzie.

Ropa jest ważna, ponieważ napędza naszą gospodarkę. Zasila nasze samochody, ogrzewa nasze domy i umożliwia tworzenie produktów takich jak plastik.

Top 5 krajów z największymi rezerwami ropy

Pięć krajów o największych rezerwach ropy naftowej to Wenezuela, Arabia Saudyjska, Kanada, Iran i Irak. Kraje te dysponują łącznie ponad 700 miliardami baryłek ropy.

Pięciu największych producentów ropy to te same kraje, które mają największe rezerwy ropy. Różnica polega na tym, że kraje te produkują łącznie ponad 75 milionów baryłek dziennie.

Arabia Saudyjska planuje zostać największym producentem energii na świecie do 2038 r.

Kraj jest obecnie największym producentem ropy naftowej na świecie.

Arabia Saudyjska ma duży potencjał wzrostu w swojej gospodarce. Przy odpowiedniej inwestycji mogą stać się ważnym graczem w światowej gospodarce.

ropa naftowaArabia Saudyjska intensywnie inwestuje w odnawialne źródła energii, które ich zdaniem pomogą im osiągnąć cel, jakim jest produkowanie ponad 60% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2032 roku.

Rola Stanów Zjednoczonych Ameryki w globalnym przemyśle naftowym

Stany Zjednoczone Ameryki są największym światowym konsumentem ropy naftowej i są eksporterem netto ropy od 1953 roku, kiedy przewyższyły Arabię Saudyjską.

Przemysł naftowy Stanów Zjednoczonych jest zdominowany przez trzy duże firmy, które wytwarzają około 80% całkowitej produkcji ropy naftowej w kraju. ExxonMobil, Chevron i ConocoPhillips są odpowiedzialne za produkcję ponad 50% krajowego wydobycia ropy naftowej. Stany Zjednoczone mają rozbudowaną sieć rurociągów, które transportują ropę naftową z zakładów produkcyjnych do rafinerii w celu wytwarzania produktów naftowych na potrzeby krajowe i eksportowe.

Przemysł energetyczny USA jest główną częścią światowego rynku energii. Odpowiada za około 20% światowego zużycia energii pierwotnej, czyli około 4 razy więcej niż Chiny i Indie razem wzięte. USA importuje około 10

Ile oleju nam zostało?

Żyjemy w czasach niedoboru energii. Na świecie kończy się ropa i musimy dokonać zmian. Musimy znaleźć nowe źródła energii i jak najlepiej wykorzystać zasoby, które nam pozostały.

TOP 5 KRAJÓW Z ZASOBAMI ROPY NAFTOWEJRezerwy ropy naftowej zmniejszają się z dnia na dzień i jest tylko kwestią czasu, kiedy na świecie nie będzie już ropy. Musimy działać teraz, zanim będzie za późno.

Jakie są zalety ropy naftowej?

Ropa naftowa jest paliwem kopalnym i najważniejszym źródłem energii na świecie. Jest używany od ponad 100 lat i nadal jest numerem jeden w naszym współczesnym życiu.

Zaletą ropy naftowej jest to, że można ją znaleźć w wielu różnych miejscach, łatwo ją wydobywać, może zastąpić inne paliwa i jest niedroga.

Współczesne życie bez ropy nie byłoby możliwe, ponieważ nie mielibyśmy wystarczającej ilości energii do zasilania naszych domów czy samochodów.

Wnioski 

- Od kilku miesięcy ceny ropy rosną.

- Stany Zjednoczone zwracają się do OPEC o zwiększenie produkcji o 1 mln baryłek dziennie.

- OPEC odmówił zwiększenia produkcji.

Musimy szukać alternatyw dla ropy. Musimy znaleźć sposób, aby zużywać mniej paliw kopalnych i więcej odnawialnych źródeł energii.

Przyszłość ropy to nie tylko paliwo, ale także przemysł petrochemiczny, który wytwarza tworzywa sztuczne i chemikalia z ropy naftowej.