wszywka alkoholowa katowiceEsperal Katowice reaguje negatywnie z alkoholem, powodując wiele nieprzyjemnych objawów związanych z zatruciem alkoholowym

 

Alkoholizm, nazywany też często chorobą alkoholową charakteryzuje się okresowym intensywnym piciem napojów wysokoprocentowych w celu doznawania złudnej przyjemności zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Jeżeli mówimy o przyjemności psychicznej - osoby uzależnione piją szczególnie dla uniknięcia złego samopoczucia, które w ich mniemaniu powstaje po odstawieniu alkoholu.  Naturą tej choroby jest więc psychiczne oraz fizyczne uzależnienie od alkoholu. 

Osoby uzależnione, które mają duży problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu, dość często są namawiane są przez swoich bliskich na zastosowanie terapii awersyjnej jaką jest wszywka alkoholowa Katowice. Niestety panuje powszechna opinia, że wszywka alkoholowa jest tylko rozwiązaniem tymczasowym, i samodzielnie bez kompleksowej terapii psychologiczej nie pomoże osobie chorej na alkoholizm. Czy jest to prawda? W tym artykule spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Wszywka alkoholowa Esperal – jak działa lek?

Opisując w prosty sposób działanie wszywki alkoholowej Esperal Katowice można stwierdzić, że lek jakim jest Esperal likwiduje objawy choroby alkoholowej na określony okres czas. Tzn. na czas działania wszywki – czyli od ok. 8 do 12 miesięcy. Substancja implantowana podskórnie nie ma żadnego leczniczego wpływu na eliminowanie mechanizmów choroby alkoholowej, w przypadku osoby uzależnionej może powodować tylko awersję do spożywania trunków. Dzieje się tak dlatego, że podczas wypicia alkoholu – będąc zaszytym, dopadną nas bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. 

Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych po wypiciu alkoholu należą: 

- silne bóle i zawroty głowy,

- nudności i wymioty, 

- kołatanie serca, 

- skoki ciśnienia, 

- zaczerwienienie twarzy oraz wiele innych.

W skrajnych przypadkach zdarza się, że spożycie alkoholu będąc zaszytym grozi utratą nie tylko zdrowia, lecz również życia. 

Wszywka alkoholowa Esperal zmusza alkoholika od alkoholu, żeby nie sięgał on po napoje wysokoprocentowe. Jest to swego rodzaju straszak. Nie zmienia to niestety faktu, że osoba uzależniona nie przestaje myśleć o Esperalu. Dość duże grono zaszytych osób, często odlicza tylko dni aby pozbyć się wszywki. Zdarzają się sytuacje, gdy po usunięciu wszywki – osoba uzależniona automatycznie sięga po alkohol. Jeżeli jednak chory ma dużo motywacji i silną wolę, wszywka alkoholowa może być ogromną pomocą w walce z alkoholizmem i po roku abstynencji chory faktycznie nie sięga po alkohol. Stąd wszywka alkoholowa Esperal
w wielu przypadkach może być naprawdę dobrym wsparciem w kompleksowej terapii alkoholizmu, jeżeli pacjent potrzebuje tego rodzaju motywacji. Wszywka stosowana samodzielnie nie jest natomiast całkowitym rozwiązaniem problemu. Może być to zdecydowanie za mało dla alkoholika. 

Jak wygląda proces zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się telefoniczne do naszego gabinetu: http://esperalkatowice.pl/ i rejestracja osoby decydującej się na zabieg zaszycia. W dniu, w którym ma być wykonywany zabieg pacjent musi być całkowicie trzeźwy. Niedopuszczalne jest picie alkoholu na min. 24 godziny przed zabiegiem. Jest to bardzo istotne, ponieważ jakiekolwiek resztki alkoholu w organizmie alkoholika mogą wywołać szkodliwe skutki już na etapie implantacji leku. Każdorazowo przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja medyczna z pacjentem, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. A jest to: nietrzeźwość, nadwrażliwość na aktywny składnik leku – Disulfiram, świeżo przebyty zawał serca i inne ewentualne. Następnie pacjent podpisuje zgodę na zabieg i następują implantacja Esperalu.  Zabieg jest bezbolesny, jeżeli jednak pacjent ma niską odporność na ból, proponowane jest mu znieczulenie miejscowe. Wszywka alkoholowa Esperal wszywana jest podskórnie najczęściej w okolicy łopatki lub pośladka. Na specjalne życzenie pacjenta oraz jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę, miejsce implantacji leku może być inne. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, chodzi tutaj w dużej mierze o dyskrecję, gdyż wielu pacjentów zwyczajnie nie chce się chwalić tym, że zostali oni zaszyci. Zawsze po zabiegu pacjent dostaje stosowane zaświadczenie. 

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej Esperal

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku – Disulfiram i tiokarbaminiany lub którykolwiek inny składnik preparatu, 
  • stan upojenia alkoholowego (pacjent musi być całkowicie trzeźwy na min. 24h przed zabiegiem. Im dłuższy jest okres abstynencji alkoholowej, tym lepiej),
  • różnego rodzaju choroby układu krążenia: niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, itp.)
  • występujące zaburzenia psychiczne a także psychozy oraz próby samobójcze w przeszłości. 

Wszywka alkoholowa Katowice – jaka jest jej skuteczność?

Esperal Katowice ma za zadanie wypracować w osobie chorej na alkoholizm awersję do picia napojów wysokoprocentowych. W przypadku długotrwałego picia alkoholu ma na celu przerwanie ciągu alkoholowego i doprowadzenie przede wszystkim do sytuacji, w której alkoholik będzie gotowy na rozpoczęcie kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu. Niestety sama implantacja Esperalu może nie wystarczyć żeby pozbyć się nałogu. Konieczne jest zastosowanie różnego rodzaju psychoterapii, wtedy jej skuteczność znacznie wzrasta i szanse na wyjście z nałogu są dużo większe. Zdarza się, że przed zabiegiem zaszycia alkoholowego pacjent musi odbyć proces odtruwania, jest to zupełnie normalne.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal Katowice?

Mnóstwo pacjentów, którzy decydują się na implantację wszywki alkoholowej zastanawiają się ile faktycznie działa ten rodzaj terapii awersyjnej. Standardowo lek ten usuwa się po około 12 miesiącach kuracji. Wszystko jest kwestią indywidualną pacjenta oraz specyficznych uwarunkowań jego organizmu. Producent określa czas działania wszywki od ok. 8 do 12 miesięcy kuracji. Po tym czasie nie ma przeciwwskazań, aby zabieg zaszycia wykonać ponownie. Aczkolwiek zazwyczaj czas ten pozwala już na wstępne pokonanie tzw. zespołu odstawiennego, znaczną zmianę nawyków osoby uzależnionej (całkowitą abstynencję) oraz nastawienia do nadmiernego spożywania napojów alkoholowych. Chory po roku czasu działania wszywki oraz życia bez alkoholu zaczyna dostrzegać, że bez trunków można normalnie funkcjonować. Dużo osób zauważa nie tylko poprawę funkcjonowania w sferze psychicznej, lecz również w fizycznej. Alkoholicy odzyskują siły witalne, są zdrowsi oraz mają więcej w portfelu, bo nie oszukujmy się – wcześniej wydawali często swoje ostatnie grosze właśnie na alkohol. Podsumowując zalety wszywki alkoholowej, można stwierdzić jedno naprawdę warto się zdecydować na ten rodzaj terapii, który zważywszy na wcześniejsze wydatki na alkohol – jest stosunkowo tanią metodą leczenia alkoholizmu.