Ładowanie Konfiguracji Stylów. Proszę czekać...

wszywka alkoholowa poznanEsperal Poznań nie jest środkiem, który leczy. Jej działanie opiera się na wzbudzeniu u chorego awersji do alkoholu i lęku przed jego spożyciem

 

Alkoholizm jest efektem uzależnienia od alkoholu. Jest inaczej nazywany chorobą alkoholową. Polega ona na utracie kontroli nad ilością oraz częstotliwością spożywanego napoju wyskokowego. Człowiek wykazujący cechy uzależnienia kieruje się wewnętrznym przymusem, mającego charakter zarówno psychiczny, jak i somatyczny. Co więcej, zachowanie względem alkoholu nie podlega woli danej osoby.

Specjaliści z dziedziny terapii i leczenia uzależnień nie są w stanie podać konkretnych powodów i mechanizmów, które ze stuprocentową pewnością w bliżej nieokreślonej przyszłości zadecydują o rozwoju uzależnienia. Tym samym proces ten nie jest całkowicie wyjaśniony, jednak mówi się o tym, iż ma on bezpośredni związek ze systematycznym i powtarzalnym nadużywaniem alkoholu.

Alkoholizm każdego roku dotyka coraz szerszego grona osób. Płeć, wiek, pochodzenie, czy też status społeczny nie jest tutaj istotny. Choroba alkoholowa nie wybiera, może dotknąć zarówno studenta prawa pracującego dorywczo, jak i emerytkę, mało udzielającą się w życiu społecznym.

Specjaliści są jednak w jednym temacie ze sobą zgodni – alkoholizm nie jest możliwy do całkowitego wyleczenia. Można jednak do końca życia trwać w abstynencji z zaleczoną chorobą alkoholową. Konieczne jest jednak podjęcie działań hamujących uzależnienie. W ten sposób można uniknąć przykrych konsekwencji nadużywania etanolu na wszystkich płaszczyznach życia człowieka. Podejmując próbę życia w abstynencji należy jednak mieć na uwadze, że jest to proces trudny, żmudny, wymagający wielu nakładów cierpliwości, chęci i samozaparcia. Co więcej, proces zdrowienia trwa przez całe życie, niezależnie od tego, czy alkoholik przestrzega zasad abstynencji. Mówi się więc o tzw. trzeźwych alkoholikach.

Duże znaczenie w pokonywaniu ciągot alkoholowych ma rodzina chorego, jego przyjaciele, a także pomoc profesjonalistów. Ich zadaniem jest postawienie diagnozy, a także opracowanie indywidualnego planu działań antyalkoholowych, uwzględniającego kompleksowe rozwiązania z zastosowaniem różnych metod antyalkoholowych. W skład możliwości leczniczo-terapeutycznych wchodzi: odtruwanie alkoholowe, detoksykacja, psychoterapia, leczenie farmakologiczne, grupy wsparcia np. AA, wszywka alkoholowa Esperal. Zabieg zaszycia alkoholowego jest elementem terapii awersyjnej. Bardzo często jest to ostatnie rozwiązanie stosowane przez osoby uzależnione, które traktują wszywkę jako ostatnią deskę ratunku.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal Poznań?

Wszywka alkoholowa Esperal ma formę implantu, który w wyglądzie przypomina aspirynę. Jest to więc niewielka, biała tabletka, mająca w składzie Disulfiram, stanowiący główny składnik aktywny. Zazwyczaj miejscem ulokowania wszywki jest okolica pośladkowa, przy czym sama ilość tabletek uzależniona jest od czynników indywidualnych danej osoby. Lekarz określając dawkę leku bierze pod uwagę m. in. Stopień aktywności fizycznej, stopień uzależnienia alkoholowego, ciężar ciała Pacjenta. Disulfiram jest niezwykle przydatny w pokonywaniu alkoholizmu. Blokuje on wydzielanie enzymów rozkładających alkohol. Efektem takiej zależności jest kumulowanie znacznych ilości toksycznego aldehydu octowego, który jest głównym sprawcą zatrucia alkoholowego i jego objawów. Po kilku minutach od momentu połączeniu głównego składnika aktywnego wszywki z etanolem, dochodzi do reakcji disulfiramowej. Może ona trwać nawet kilkanaście godzin. Do głównych jej objawów zalicza się: wymioty, kołatanie serca, nudności, zmiany ciśnienia, problemy z oddychaniem, ból głowy i brzucha, nadpotliwość, drgawki, stany lękowe, a nawet zawał.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Aby móc nabyć tabletki z Disulfiramem, Pacjent musi okazać ważną receptę od lekarza, a samo podanie tabletki odbywać się pod kontrolą medyczną.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed implantacją wszywki w gabinecie https://esperalpoznan.pl/ jest umówienie się ze specjalistą na wizytę wstępną, podczas której lekarz zbada Pacjenta i określi jego stan, łącznie z wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań. Dodatkowo wymagana jest trzeźwość zachowana przez minimum 24 godziny przed zabiegiem. Jest to warunek konieczny. W przeciwnym razie podanie wszywki będzie niebezpieczne i nieskuteczne. 

Całość zabiegu odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Zwykle implantacja trwa około 30 minut. Chirurg dokonuje niewielkiego nacięcia na skórze w wybranym miejscu i w powstałą ranę, pod powięzią, wprowadza indywidualnie oszacowaną dawkę leku. Szanse na powstanie skutków ubocznych są niewielkie. Zwykle powikłania dotyczą objawów reakcji disulfiramowej, będącej odpowiedzią organizmu na spożyty alkohol. Pamiątką po wykonanym zabiegu jest niewielkie zabliźnienie w miejscu nacięcia skalpelem. Warto dodać, że wszywka działa od 8 do 12 miesięcy i jeżeli całkowicie się wchłonie, a Pacjent nie będzie w stanie samodzielnie radzić sobie z uzależnieniem, zabieg można powtórzyć, co zapewnia kolejne miesiące leczenia.

Czy wszywka alkoholowa Poznań jest skuteczna?

Każdy człowiek jest inny, a jego organizm odznacza się innymi cechami. Tym samym inny może być sposób reagowania na wszystkie zażywane substancje. Niemniej jednak wszywka alkoholowa pomogła już szerokiemu gronu osób na całym świecie. Skutecznie przerywa ciągi alkoholowe. Nie ma wątpliwości, że raz wydane pieniądze na Esperal zwrócą się w postaci zdrowia i ratunku przez głębszymi fazami uzależnienia.

Zarówno od części Pacjentów, jak i w środowisku medycznym krążą zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na temat wszywek. Mity narosły głównie z powodu faktu odczuwania silnej potrzeby napicia się, która popycha alkoholików do samodzielnego usunięcia tabletki. Nie ma wątpliwości, że jest to działanie nieodpowiedzialne i niebezpieczne.

Ważnym jest fakt, iż wszywka alkoholowa nie jest w wąskim rozumieniu utożsamiana z lekiem na alkoholizm. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie można odmówić jej skuteczności w działaniu. Biorąc pod uwagę opisaną zależność, warto oprócz samego Disulfiramu wprowadzić do swoich działań antyalkoholowych inne, kompleksowe rozwiązania. Idealnie sprawdzi się łączenie kilku metod. Każda z nich stanowi kolejny krok w drodze ku abstynencji. Zaleca się rozpoczęcie działań od odtruwania alkoholowego, które przygotuje organizm do dalszej terapii, odżywiając organizm i wyrównując wszelkie niedobory. 

Korzyści wynikających z podjęcia walki o swoje zdrowie i trzeźwość jest bardzo wiele i nie sposób wszystkie ująć w tak krótkim artykule. Aby osiągnąć zmierzony cel warto stosować leczenie wszywką minimum do zakończenia terapii uzależnień. Esperal jest niezwykle pomocny i skuteczny, ułatwia więc zaleczenie choroby alkoholowej. Innym determinantem skutecznego leczenia będzie opieka i kontrola specjalistów, w tym lekarzy i terapeutów. Nie bez znaczenia jest także wsparcie najbliższych osób. Wszystkie te podmioty łącznie przyspieszą osiąganie rezultatów, stanowiąc oparcie w pozostawaniu w trzeźwości do końca życia.

Esperal Poznań nie wpływa na ogólne samopoczucie 

O ile zaszyty alkoholik nie sięga po alkohol, wszywka nie jest przez niego wyczuwalna i nie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Co więcej, tuż po wykonanym zabiegu Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć, w tym aktywności zawodowej. Esperal jest chętnie wybieranym sposobem przeciwdziałania alkoholowi, ponieważ nie wchodzi w reakcję z innymi lekami, pod warunkiem, iż nie posiadają w składzie żadnych pochodnych alkoholu. Dzięki temu osoba zaszyta bez większych przeciwwskazań może prowadzić samochód. Esperal nie zaburza koncentracji. Dużym atutem zabiegu jest to, iż stosowane znieczulenie miejscowe skutecznie niweluje wszelkie nieprzyjemne odczucia bólowe i dyskomfort, a co więcej – działa ono jeszcze kilka godzin po wyjściu z gabinetu po zabiegu. W ten sposób eliminuje się konieczność stosowania dodatkowych środków przeciwbólowych.