Pewnym szybkim sposobem na rozpoczęcie swojej własnej firmy jest zakup istniejącego biznesu. W przypadku, gdy kupujesz firmę przejmujesz istniejącą markę i zazwyczaj masz klientów oraz konkretny przychód od pierwszego dnia.

 

 

Kupowanie firmyPewnym szybkim sposobem na rozpoczęcie swojej własnej firmy jest zakup istniejącego biznesu. W przypadku, gdy kupujesz firmę przejmujesz istniejącą markę i zazwyczaj masz klientów oraz konkretny przychód od pierwszego dnia.

Masz bezpośredni dostęp do zasobów takich jak pomieszczenia, dostawcy, sprzęt i produkty.

Wadą kupowania firmy jest fakt, że wymaga to dużej inwestycji. Będziesz musiał zapłacić za to, że firma już działa. Jeśli kupujesz spółkę, musisz mieć świadomość, że może mieć ona stare długi, kontrakty i tym podobne, które odziedziczysz. Powinieneś to dokładnie sprawdzić.

Warunki sektora mogą być również takie, że lepiej będzie zbudować firmę od podstaw i stworzyć nowy profil rynkowy.

Znalezienie firmy

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie firmy są internetowe tablice ogłoszeń z darmowymi ofertami. Polecamy rozpoczęcie poszukiwań nowego projektu przeglądając katalog na stronie https://business-asset.com, gdzie znajdziesz szeroki wybór działających firm na sprzedaż. Strona oferuje szeroką gamę różnych projektów z przeróżnych dziedzin, więc z pewnością znajdziesz coś interesującego dla siebie. Na stronie możesz również zobaczyć lista franczyz, nieruchomości oraz sprzęt. Administracja dokładnie sprawdza każdą z ofert w katalogu, więc ryzyko zakupowe jest minimalne.Kupowanie firmy

W swojej bazie klientów, banków i audytorów mogą mieć również przedsiębiorców, którzy w niedługim czasie będą sprzedawać swoje firmy. Niektórzy z nich już są otwarci na zainteresowanie potencjalnych nabywców.

Ogłoszenia w prasie codziennej, gazetach biznesowych oraz publikacjach branżowych często zawierają firmy na sprzedaż. Oczywiście, zawsze możesz opublikować swoje ogłoszenie.

Jeśli już zidentyfikowałeś firmę, którą chciałbyś kupić, zawsze możesz spróbować bezpośredniego kontaktu z właścicielem i wyrażenia swojego zainteresowania

Uzyskaj pomoc eksperta

Jeśli rozważasz zakup firmy, zacznij od zaangażowania w to eksperta od przejęć korporacyjnych. Firma musi zostać przeanalizowana i wyceniona, wtedy będziesz miał pole do negocjacji ceny. Zaangażuj do pomocy brokera od działających firm, doświadczonego audytora lub kogoś zaufaną osobę z twojego banku.