kryptowalutyŁatwe zakupy bezpośrednio za kryptowaluty

 

Kryptowaluty przeszły ogromną transformację od czasów ich powstania. To nie jest już wyłącznie inwestycja dla wąskiej grupy wtajemniczonych. Właściwie każdy może obecnie kupić, sprzedać, wymieniać i przechowywać Bitcoina oraz inne krypto w swoim portfelu. Do tej pory pewnym wyzwaniem było wykorzystanie ich jako środka płatniczego. To właśnie uległo zmianie.

Adopcja kryptowalut to termin określający ich upowszechnienie na rynku. Pomimo znacznego postępu w tej dziedzinie, pewnym wyzwaniem pozostawało wydawanie swoich cyfrowych zasobów na rynku. Za każdym razem podczas zakupu fizycznych towarów w sklepie, w rzeczywistości należało najpierw sprzedać swoje krypto, przelać pieniądze na konto, a na koniec zapłacić sklepowi. Proces czasochłonny, ale przede wszystkim drogi. Wiązał się z dodatkowymi opłatami a często również wysokimi podatkami. Kurs kryptowalut podlega wahaniom i w czasie takiego transferu mogła ulec zmianie wartość cyfrowej waluty, a co za tym idzie również cena towaru. Na szczęście wygląda na to, że te bolączki powoli przechodzą do przeszłości.

Co to jest EXENO?

Exeno to sklep internetowy, który sprzedaje szeroką gamę produktów, od artykułów gospodarstwa domowego po elektronikę użytkową, taką jak laptopy i telefony komórkowe. To, co odróżnia Exeno od innych sklepów internetowych, to możliwość anonimowego i bezpiecznego płacenia za pośrednictwem płatności kryptowalutowych. Oznacza to, że możesz coś kupić bezpośrednio i wypłacić ze swojego portfela kryptowalut. Nie ma przy tym konwersji do walut fiducjarnych. Działający od początku 2021 roku podmiot akceptuje płatności bezpośrednio w czterech cyfrowych walutach: BTC (Bitcoin), ETH (Ethereum), BTCV oraz USDT (Tether).

Prosty proces płatności w krytpo

kryptowalutyZakupy w krypto są bezproblemowe. Pierwszy krok to rejestracja w sklepie Exeno. Przycisk „Zarejestruj się” znajdziesz w prawym górnym rogu strony. Wystarczy podać podstawowe dane jak email, adres dostawy oraz telefon dla kuriera. Sklep nie wymaga przejścia procedury KYC, choć to jeden z powodów, dla których wartość pojedynczej transakcji nie może przekroczyć dziesięciu tysięcy dolarów. Po rejestracji otrzymujemy email z potwierdzeniem założenia konta. Wystarczy wtedy potwierdzić swoje dane i skonfigurować hasło w Kanga Exchange, która obsługuje płatności w sklepie i jest zaufanym partnerem Exeno. W sklepie możemy wybierać spośród tysięcy produktów. Ceny wyświetlane są w wybranej kryptowalucie (rodzaj możemy ustawić w prawym górnym rogu witryny). Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności za pośrednictwem Kanga. Transakcje rozliczane są w czasie rzeczywistym, a użytkownik może potem obserwować status wysyłki i lokalizację paczki.

Nie tylko elektronika

W Exeno znajdziemy szeroki wachlarz produktów z najbardziej popularnych kategorii. W asortymencie są oczywiście smartfony (Apple iPhone, Samsung Galaxy, Xiaomi Mi oraz Redmi Note, Motorola Moto oraz Huawei), tablety, laptopy najpopularniejszych marek: Dell, Lenovo, Asus, Acer, MSI, komputery stacjonarne, Monitory: LG, Samsung, Dell, MSI, Benq, HP, AOC, urządzenia perfyferyjne: Epson, Brother, Intel, słuchawki, głośniki JBL, Google, Logitech, Blaupunkt, Creative Labs, Dell, kamery sportowe oraz inną elektronikę. Sklep ma w swojej ofercie również znaczący wybór telewizorów, sprzętu AGD, narzędzi oraz akcesoriów sportowych. Sklep niedawno do asortymentu wprowadził perfumy m. in. marek Calvin Klein, Yves Saint Laurent, Lacoste, Dolce Gabbana, Gucci, HUGO BOSS, Givenchy, Dior, KENZO, Versace, Paco Rabanne, Jimmy Choo. Exeno zapowiada, że to nie koniec nowości i w tym roku klienci mogą z pewnością spodziewać się kolejnych niespodzianek.