bitcoin

 

Kupowanie za bitcoiny.

Przez wiele lat tematyka bitcoinów nie była znana szerszej publiczności. Gwałtowna zmiana nastąpiła w momencie zmiany wartości bitcoina i innych krypto walut. Początkowo za jednego bitcoina (1 BTC) trzeba było płacić po kilka centów, potem  kilka dolarów. Wiele firm zrozumiało, jakie możliwości dają krypto waluty, w tym bitcoin, w efekcie czego nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania. Wraz ze wzrostem zainteresowania rosła wartość krypto walut. Rekordowy poziom udało się uzyskać 17 grudnia 2017 roku, gdy 1 BTC osiągnął wartość 19 891 dolarów amerykańskich. Późniejsze zawirowania w zakresie wartości bitcoina sprawiły, iż z waluty tej zrezygnowali drobni użytkownicy, podatni na gwałtowne zmiany wartości. Osoby, które w dalszym ciągu korzystają z bitcoina doskonale zdają sobie sprawę, jak bardzo nieprzewidywalna jest to waluta. Daje jednak ona ogromną szansę na szybkie wzbogacenie się, bądź też nabycie dóbr w bardzo okazyjnych cenach (zwłaszcza gdy udało się tanio nabyć bitcoina i dokonuje się za jego pomocą zakupu innych dóbr, gdy jego wartość jest zdecydowanie powyżej wartości zakupu).

Jakie korzyści płynąć z kupowania za bitcoiny?

Wielu posiadaczy tej waluty przez tygodnie, miesiące czy też lata nie rusza zgromadzonych w swoich wirtualnych portfelach zasobów bitcoinów. Wynika to z faktu, iż czekają na odpowiednią okazję, by móc dokonać transakcji bardzo z ich punktu widzenia korzystnej. W sytuacji, gdy udało się nabyć bitcoiny, gdy ich cena była w dołku, dokonywanie zakupów w momencie ich wzrostu jest doskonałym rozwiązaniem. Stosunek bitcoina do dolara amerykańskiego (ta waluta jest głównym przelicznikiem w stosunku do BTC) pozwala na lepsze zobrazowanie, ile finalnie wydaje się za dany produkt.

Oczywiście zawsze można dokonać sprzedaży krypto waluty i dokonać zakupu z wykorzystaniem innej, fizycznej waluty, jednakże kwota zakupu może być nieproporcjonalnie duża do kwoty, jaką płaciłoby się w przeliczeniu na bitcoiny. Trzeba mieć świadomość, iż zasób bitcoinów jest zasobem ograniczonym, dlatego też kumulowanie ich pozwala na lepsze zarządzanie ryzykiem, stabilizowanie kursu czy też kontrolowanie posiadanych zasobów. W podstawach klasycznej ekonomii nie przewidziano powstania tego typu walut, dlatego też rządzą się one swoimi prawami, przez co są wiele korzystniejszym środkiem płatniczym w wielu relacjach handlowo/biznesowych.

`Transakcje z wykorzystaniem bitcoinów

crypto

Co istotne – transakcje z wykorzystaniem bitcoinów nie podlegają żadnym regulacjom prawnym, dzięki czemu nie jest to waluta kontrolowana przez rząd żadnego z krajów. Brak regulacji oczywiście niesie pewne zagrożenia, jednakże w dobie powszechnej kontroli społecznej stosowanie transakcji z wykorzystaniem kryptowalut pozwala na zwiększenie prywatności. Płacenie kartami płatniczymi czy też klasyczne przelewy bankowe zawsze pozostawiają jakiś ślad, dzięki czemu administracja państwowa zawsze może sprawdzić ruch środków, co może wielokrotnie prowadzić do kłopotów. Kupowanie za pomocą bitcoina to przede wszystkim prywatność – ani urząd skarbowy żadnego kraju ani żadna inna rządowa instytucja nie kontroluje, kto i na co wydaje środki.

Ogrom korzyści korzystania z krypto walut, tym z bitcoina, poza wyżej wymienionymi sprawiają, iż transakcje z wykorzystaniem kryptowalut stają się z roku na rok popularniejsze, bezpieczniejsze, jak również z punktu widzenia użytkowników korzystniejsze. W końcu każdy dba o własną prywatność i wykorzystanie kryptowalut w celu dbania o tą prywatność jest jak najbardziej zasadna.