bitcoin

Jak kupić bitcoiny

 

Za bitcoiny kupujemy już niemalże wszystko – od kanapek w popularnej sieci fast food, gadżety w znanych sklepach, bilety lotnicze poprzez elektronikę. To właśnie elektronika zyskuje w obrocie kryptowalutami. Z czego to wynika?

Ile kosztują bitcoiny

Kilka lat temu kryptowaluty były tanie i były kupowane do testów, sporo jednak osób o tym zapomniało. Teraz, jednak gdy  wartość kryptowalut jest wyraźnie większa, potencjał zakupowy również uległ znacznemu wzmocnieniu. Patrząc na nawyki zakupowe konsumentów zarówno w Europie jak i poza nią, nasuwa się tylko jeden wniosek. To wydatki na elektronikę w przypadku osób fizycznych są zakupami niepierwszej potrzeby, głównie ze względu na ceny. Telewizory, komputery, tablety – można się bez nich obejść, jednakże w naszym życiu dosyć często dokonujemy ich rotacji. Za taki stan odpowiada nie tylko zmniejszona żywotność elektroniki, lecz również zwiększone możliwości finansowe konsumentów i chęć podnoszenia standardów życia.  

Mając odłożone środki w kryptowalutach możemy te środki wykorzystać w różny sposób. Jest to także doskonała okazja na zmianę telewizora, smartfona czy też komputera, co w kontekście lockdownu może być nieraz wymogiem, by móc zachować kontakt z najbliższymi. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie środki.   

Zakupy za bitcoiny czy to bezpieczne?

Kupno elektroniki za pomocą bitcoinów jest równie bezpieczna jak klasyczne płatności elektroniczne. Przysługują takie sama prawa konsumenckie jak w przypadku płatności gotówką czy też kartą płatniczą w sklepie stacjonarnym. Korzyścią korzystania z kryptowalut jest mniejsze ryzyko jej utracenia – włamania na konta bitcoinowe są dużo rzadsze, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych kont bankowych. Każdego dnia słyszymy, iż klienci jakiegoś banku zostali oszukani za pomocą złośliwego oprogramowania bądź też wprowadzono ich w błąd, jak również w efekcie przestępczej działalności pracownika banku. Na szczęście w przypadku kont z kryptowalutami rzadko dochodzi do kradzieży środków, głównie ma to miejsce na giełdach walut. Co warto wiedzieć o zakupach elektroniki za bitcoiny?

Kryptowaluty Bitcoin BTC

Rosnąca popularność tego rozwiązania przekłada się na… niższe ceny. Obserwując proporcje zwykłych cen w klasycznej walucie a cen kryptowalutowych, to częstokroć kryptowaluty wypadają dużo korzystniej. Przy dużej skali zamówienia oszczędności mogą sięgać nawet kilku-kilkunastu procent!

Bitcoin

Innowacyjna waluta ery informacji, nazywana również złotem internetu. Bitcoin (w skrócie BTC) to waluta zdecentralizowana, czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i innych organizacji pośredniczących w jej wymianie. To waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie tam, gdzie dostępny jest internet (lub sieć komórkowa). Bitcoin jest walutą, którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków oraz pośredników.