pope simulatorAsmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zawarł umowę na produkcję dwóch gier na zlecenie Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio. Termin zakończenia prac nad obiema produkcjami planowany jest na 2022 r.

Jedną z dwóch gier, które poszerzą portfolio deweloperów z Żywca jest Pope Simulator. Produkcja pozwoli na wcielenie się w rolę papieża i ma wyróżniać się realizmem oraz dużym przywiązaniem do polityczno-strategicznych elementów. Tematyka tytułu idealnie wpisuje się w oryginalny styl tworzonych gier śląskiego studia. Za wydanie i dystrybucję tytułu będzie odpowiedzialne Golden Eggs Studio.

– Pope Simulator nie jest kontynuacją Priest Simulator i to pomimo faktu, że celem głównego bohatera Priesta jest zostanie papieżem. Może dalszy ciąg przygód Orloka wydaje się logiczny, ale musimy odpocząć od wysadzania sedesów, odnajdując spokój w modlitwie i zdejmowaniu ekskomunik. Przez my mam na myśli Asmodev. Za Pope’a nie odpowiada ten sam personel – komentuje prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Druga produkcja na zlecenie to I am Your Principal, w której gracz będzie mógł objąć stanowisko dyrektora szkoły i zarządzać kadrą. Rozwiązywanie problemów wychowawczych, zwoływanie zebrań czy pozyskiwanie środków to tylko część z obowiązków najważniejszej osoby w szkole. Wydawcą tytułu jest Glob Games Studio.

– W I am Your Principal zamiast zarządzać Kościołem, kierujemy prywatną szkołą, co jest może mniej epickie, ale nie mniej satysfakcjonujące. Powtarzającym się w naszych grach motywem jest zrujnowana melina, którą gracz ma obowiązek posprzątać i przeobrazić w ósmy cud świata. Przed takim zadaniem stoją już bohaterowie Priest Simulator, Human Farm i Booze Master. Do drużyny dołącza dyrektor prywatnej szkoły – dodaje Jodłowiec.

Oprócz prac nad zleconymi tytułami, Asmodev intensywnie pracuje nad autorskimi produkcjami. W ubiegłym roku ukazała się pierwsza gra studia – Infernal Radiation, a w styczniu br. gracze dostali możliwość gry we wczesnym dostępnie w Ultimate Summer, tytuł z pogranicza tower defense i klasycznego shootera, opowiadający o emerytowanym rzeźniku stawiającym czoła Zjednoczonym Siłom Nieba, Piekła, Czyśćca, Cthulhu, Mięsożerców oraz Obcych. Deweloper obecnie przygotowuje się do premiery najgłośniejszego tytułu z portfolio – Priest Simulator. Będzie to paradokument opowiadający historię wampira, który przypadkowo objął posadę wiejskiego księdza. Gra jest obecnie na końcowym etapie prac, a zespół skupia się na eliminowaniu błędów, by jak najszybciej upublicznić tytuł.

Spółka jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.