mech mechanic simulatorPolyslash, notowany na rynku NewConnect krakowski producent gier oraz twórca wyróżnionego Paszportem Polityki 2019 tytułu We. The Revolution, opublikował nowy trailer ukazujący gameplay prologu do Mech Mechanic Simulator, który zostanie opublikowany już 18 lutego br. na platformie Steam. Zapowiedź pokazuje graczom szczegóły rozgrywki, które będą dostępne w prologu. Premiera pełnej wersji Mech Mechanic Simulator planowana jest jeszcze na I kwartał br.

- Już w tym tygodniu ukaże się prolog do Mech Mechanic Simulator, który w porównaniu z udostępnionym jakiś czas temu demem będzie nieco bardziej rozbudowany. Rozgrywka pozwoli między innymi na zakupienie oraz wykorzystywanie Stacji Malowania, czego nie zawierała wersja demonstracyjna. System ten jest nie tylko olbrzymim rozwinięciem pod kątem rozgrywki, ale także pozwala graczom na swobodne artystyczne wyrażenie się na dostępnych maszynach. Prolog będzie zawierał oczywiście więcej nowych elementów. Liczymy na to, że opublikowany dzisiaj gameplay jeszcze bardziej przybliży graczom rozgrywkę, dzięki czemu zachęci ich to do pobrania prologu, a co za tym idzie nabycia pełnej wersji Mech Mechanic Simulator – komentuje Dawid Ciślak, Prezes Zarządu Polyslash.

Mech Mechanic Simulator przeniesie gracza do świata przyszłości, w którym mechanicy nie pracują już nad samochodami, lecz nad olbrzymimi robotami. Gracz wcieli się w jednego z fachowców pracujących w mieście Katwir. Jego głównym celem będzie naprawa mechów. Na początku gracz będzie musiał sprawdzić się na naprawie prostszych modeli, a wraz z rosnącym doświadczeniem będzie mógł podjąć się serwisowania bardziej skomplikowanych egzemplarzy.

- Zakładamy, że publikacja prologu gry Mech Mechanic Simulator spowoduje jeszcze większe poszerzenie społeczności wokół tytułu. Niedawna publikacja dema spowodowała wzrost poziomu wishlisty o około 35 procent, w wyniku czego został osiągnięty poziom, który spodziewaliśmy się uzyskać dopiero w okolicach premiery. Prolog powinien również wpłynąć pozytywnie na odbiór – dodaje Dawid Ciślak.

22 stycznia br. Polyslash opublikował na platformie Steam wersję demonstracyjną gry Mech Mechanic Simulator. Udostępnienie wersji demo spowodowało m.in. istotny wzrost liczby graczy oczekujących na pełną wersję, a z uzyskanego feedbacku od graczy wynika, że gra jest już w zasadzie gotowa do uruchomienia w pełnej wersji.