road studio

Road Studio S.A.

Road Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, zakończył publiczną ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskał 2 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Spółka deklaruje, że będzie to ostatnia emisja akcji przed planowanym debiutem na rynku NewConnect, który może mieć miejsce jeszcze w 2021 r. Proces dopuszczenia akcji Road Studio do obrotu przeprowadzi INC S.A.

W I transzy skierowanej do indywidualnie oznaczonych inwestorów spółka oferowała 20 tys. akcji o wartości 1 mln zł. Druga transza również obejmowała 20 tys. akcji o wartości 1 mln zł. Cena emisyjna wynosiła 50 zł. Informacje o akcjach i warunkach ich nabycia były opublikowane od pierwszego dnia oferty publicznej na stronie CrowdConnect.pl oraz stronie internetowej Road Studio S.A., na której inwestorzy składali zapisy na akcje.

 - Bardzo się cieszę, że inwestorzy po raz kolejny zaufali naszej Spółce i zdecydowali się nabyć nasze akcje. Dzięki środkom pozyskanym w ramach oferty będziemy mogli sfinansować produkcję kolejnej gry z serii Truck, a także zrealizować wspólny projekt ze studiem DRAGO Entertainment. Negocjujemy również warunki współpracy ze znanym sportowcem. Już niebawem będziemy mogli opowiedzieć o szczegółach – komentuje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.

Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Studio aktualnie prowadzi zaawansowane prace nad dwoma pierwszymi tytułami z serii Truck oraz Motorcycle. Alaskan Truck Simulator pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej "Route 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód. Na obie produkcje czeka prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam.

- Zrealizowana z sukcesem oferta publiczna akcji pozwoli nam w pełni rozpocząć proces dopuszczenia akcji Road Studio do obrotu na rynku NewConnect. Liczymy na to, że jeszcze w tym roku zadebiutujemy na rynku zorganizowanym. Chcemy uwolnić naszą wartość dla akcjonariuszy – dodaje Maciej Nowak.

Zakończenie oferty publicznej pozwoli Spółce na rozpoczęcie procesu wprowadzenia wyemitowanych akcji na rynek NewConnect. Podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego procesu jest INC S.A. jako Autoryzowany Doradca.