detalion games

 

Detalion Games, notowany na NewConnect

Detalion Games, notowany na NewConnect producent gier z Grupy PlayWay, rozpoczyna pracę nad preprodukcją gry Highway Builder – symulatorem, który pozwoli wcielić się w zarządcę firmy budującej autostrady.

- Dzięki Highway Builder każdy będzie mógł planować, budować i naprawiać autostrady. Realistyczny symulator pozwoli na projektowanie dróg od początku do końca w dowolnym miejscu na świecie! Preprodukcja będzie miała na celu zbadanie zainteresowania graczy – jeśli spotka się z pozytywnym odbiorem, rozpoczniemy prace nad grą – komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Detalion Games - Nemezis

Równolegle trwają ostatnie prace nad flagowym projektem Detalion Games - Nemezis: Mysterious Journey III. To gra przygodowo-logiczna mająca miejsce w unikalnym, futurystycznym świecie. Gracze wcielą się w dwójkę turystów zwiedzających piękną, egzotyczną i tajemniczą planetę Regilus. Idylliczna przygoda nie będzie jednak trwała długo, na jaw wyjdą mroczne elementy planety, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Nad projektem czuwa Roland Pantoła, weteran branży gier oraz współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah, jedne z pierwszych sukcesów polskiego gamedevu o globalnym zasięgu.